Korona Handball zagra o brązowy medal

Nie udał się juniorkom Korony Handball półinałowy mecz z Varsovią Warszawa na mistrzostwach Polski rozgrywanych w stolicy. Kielczanki uległy gospodyniom 19:30 (9:16)

Podopieczne Moniki Ciszek od początku toczyły wyrównaną walkę z rywalkami. Jeszcze w 21. minucie przegrywały tylko 9:11. Od tego momentu przytrafił im się jednak fatalny okres gry. Do końca tej części nie zdobyły gola, a straciły pięć!

W drugiej części kielczanki wróciły do gry. W 35. minucie po dziewiątym golu Magdy Więckowskiej przegrywały tylko 13:17. Riposta gospodyń była jednak bardzo bolesna - trzy gole z rzędu i pięć minut później było 13:20. Tych strat zawodniczki Korony Handball nie były w stanie już odrobić.

Aż dziesięć bramek dla rywalek zdobyła prawoskrzydłowa Kinga Brzyk.

W drugim półfinale MTS Kwidzyn zremisował z SPR-em Olkusz 21:21. Po rzutach karnych lepszy okazał się Kwidzyn wygrywając 26:24.

W sobotnim meczu o trzecie miejsce Korona Handball zmierzy się z SPR-em Olkusz.

UKS Varsovia Warszawa - Korona Handball 30:19 (16:9)

Korona Handball: Nazimek, Jach, Zięba - Więckowska 11, Naszydłowska 3, Rutkowska 2,  Jas 1, Strózik 1, Hensoldt 1, Świtoń,