Juniorki młodsze trzecie w Karpaczu

Juniorki młodsze Korony Handball zajęły trzecie miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. W efekcie nie awansowały do Final Four.

Podopieczne Moniki Ciszek i Stanisławy Grzegolec na turnieju rozegranym w Karpaczu pokonały UKS Roxa Lublin 28:26 (14:14) i przegrały z gospodyniami - APR SMS-em Karpacz 22:26 (10:14) oraz SPR-em Pogonią 1945 Zabrze 14:31 (6:16).

- Już miejsce w najlepszej ósemce mistrzostw Polski to duży sukces tego młodego zespołu, który krótko pracuje ze sobą. Graliśmy bardzo trudne mecze. W turnieju dobrze broniłyśmy, ale zdobywałyśmy za mało goli. Szkoda starcia z Karpaczem, bo przy większej sile rażenia z drugiej linii, mogliśmy wygrać. Musimy jeszcze wiele poprawić, zwłaszcza w wyszkoleniu indywidualnym - mówi Monika Ciszek, trenerka Korony Handball. 

W jej ekipie dobrze zaprezentowała się Michalina Pastuszka. - Poradziła sobie na środku rozegrania, mimo, że jest młodziczką - dodała Monika Ciszek. 

Korona Handball: Zięba, Szplit - Pastuszka 13 bramek w turnieju, Janaszek 11, Wawrzycka 8, Niebudek 7, Stępniak 6, Hensoldt 5, Staszewska 5, Piotrowicz 5, Grot 2, Dulemba 1, Gad 1, Zemsta.