Juniorki Korony Handball w najlepszej "8"

Juniorki Korony Handball awansowały do najlepszej "8" mistrzostw Polski. Przepustki wywalczyły na turnieju w Kwidzynie.

Podopieczne Moniki Ciszek słabo rozpoczęły imprezę. Przegrały bowiem z MKS-em Karczew 22:27 (8:10) i już po pierwszym meczu postawiły się w trudnej sytuacji w drodze do awansu.- Moje podopieczne nie zrealizowały w tym meczu założeń taktycznych.Grały zbyt indywidualnie i nie funkcjonowały zespołowo. W dodatku już w 11. minucie kontuzji złamania kości przedramienia doznała nasza jedyna leworęczna zawodniczka - Klaudia Wawrzycka - opowiada trenerka Ciszek.

W dwóch kolejnych pojedynkach kielczanki zagrały już zdecydowanie lepiej. Najpierw pokonały wysoko UKPR Agrykolę Warszawa 34:23 (16:10). W tym meczu skutecznością błysnęły Michalina Pastuszka oraz Magda Więckowska. Obie zdobyły po jedenaście bramek. W decydującym o awansie spotkaniu Korona Handball wygrała z gospodyniami - MTS-em Kwidzyn 29:23 (14:14). Znów dobrze zagrała Więckowska, która trafiła aż dwanaście razy. - Dziewczyny grały już mądrze, zespołowo, bardzo dobrze w obronie i zasłużenie awansowały do najlepszej ósemki - dodaje Ciszek.

Trzy drużyny w tym turnieju miały po sześć punktów i o grze w kolejnym etapie rozgrywek decydowały mecze między nimi. Awans wywalczyły MTS Kwidzyn i Korona Handball, a trzecią pozycję zajął MKS Karczew. W turnieju półfinałowym Korona Handball zmierzy się z Roxą Lublin, gospodyniami - KPR-em MOS Jelenia Góra oraz SPR-em Gdynia.

Korona Handball: Zięba, Szplit - M. Więckowska 26 bramek w turnieju, Pastuszka 23, Grot 12, Staszewska 9, Hensoldt 6, Godek 3, Mikocka 3, Stempniak 2, Gad 1, Wawrzycka, Zygadlewicz. 

Inne wyniki: MTS Kwidzyn - UKPR Agrykola Warszawa 34:24 (16:13), MTS Kwidzyn - MKS Karczew 32:18 (14:8), MKS Karczew - UKPR Agrykola Warszawa 30:26 (15:13)