Korona Handball druga w Siemianowicach Śląskich

- To był dla nas trudny turniej. Rywalki były dużo starsze i zdecydowanie bardziej doświadczone - powiedziała Monika Ciszek, trenerka juniorek Korony Handball po turnieju w Siemianowicach Śląskich. 

Korona Handball odniosła trzy zwycięstwa - z MKS-em Startem Michałkowice 20:16, KS Tor DObrze Wielki 25:13 i SMS-em Handball Wrocław II 17:12. Kielczanki przegrały z AP Marcovią Marki 19:21 i SMS-em Handball Wrocław 19:20. 

- Mimo różnicy obycia boiskowego nasze juniorki zaprezentowały się z dobrej strony i w gronie 12 drużyn seniorsko/juniorskich, uplasowały się na drugim miejscu, przegrywając mecz finałowy różnicą tylko jednej bramki. Zawody dały nam możliwość konfrontacji z trudnymi rywalkami. Pokazały nasze mocne, ale co dla nas ważniejsze słabsze elementy, które musimy szybko skorygować. Mamy dużą rezerwę w wyszkoleniu indywidualnym i jeszcze większą w zespołowości. Cieszy mnie to, że drużyna, ma charakter. Dziewczyny są ambitne i waleczne, więc rokują na przyszłość, a to jest dla mnie bardzo ważne - dodała Monika Ciszek. 

Co ciekawe, w drużynie wystąpiły podstawowe juniorki młodsze Michalina Pastuszka, Klaudia Wawrzycka i Basia Jermak i radziły sobie doskonale.

Najlepszą bramkarką turnieju została bramkarka Korony Handball - Gabriela Zięba.

Korona Handball: Zięba, Jermak - Pastuszka 18, Wawrzycka 17, Staszewska 12, Piotrowicz 12, Niebudek 12, Janaszek 8, Hensoldt 7, Grot 4, Wudyka 4, Mikocka 4, Stempniak 2, Gad.