Mamy Final Four juniorek!

Kielce będą gospodarzem Final Four Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. 

W Final Four Korona Handball zmierzy się w półfinale z SPR-em Olkusz. W drugim meczu półfinałowym MTS Kwidzyn zagra z SPR-em Gdynia. Turniej odbędzie się w dniach 8-9 marca. Co ciekawe, oprócz drużyny z Gdyni (zamiast niej była Varsovia), identyczna obsada turnieju finałowego była przed rokiem. Wtedy kielczanki zajęły czwarte miejsce.

– Z każdym z tych rywali już wygrywaliśmy w tej edycji mistrzostw Polski. Pytanie brzmi, czy uda się wygrać jeszcze raz. Na pewno mój zespół stać na to – dodaje trenerka Monika Ciszek.

W 2018 roku Kielce były gospodarzem Final Four mistrzostw Polski młodziczek. Wtedy Korona Handball osiągnęła olbrzymi sukces i zdobyła złoty medal. – Proszę pamiętać że to jest zespół, który w dużej części składa się z juniorek młodszych. Ich mistrzostwa będą za dwa lata. To że już dziś jesteśmy w Final Four to ogromny sukces trenerek i tych młodych zawodniczek. Jestem pewien, że zostawią cale swoje serce na boisku. Nie wywierajmy dodatkowej presji na ten zespół, który naprawdę nieoczekiwanie ma szansę gry o medale mistrzostw Polski – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.