Mamy złoty medal młodziczek!!!

Korona Handball została najlepszą drużyną w Polsce wśród młodziczek. W finale pokonała w Kielcach Akademię Handballu Chorzów 27:22

- Byłyśmy zespołem lepszym w finale i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Ciekawe jak by to było, gdyby np. trzeba było zagrać rewanż w Chorzowie. W półfinale gorzej realizowaliśmy założenia taktyczne, ale w finale było już z tym lepiej. Oczywiście dziewczyny nie ustrzegły się błędów, ale to jest normalne. Zrealizowaliśmy plan z nawiązką, jestem dumna z dziewczyn. Gratuluje im wszystkim. Ile zawodniczek w Superlidze? Nie jesteśmy zespołem doświadczonym, wyeksploatowanym bo mamy za mało ważnych meczów. Przyszłość jest przed nimi - mówi Stanisława Grzegolec, trenerka Korony Handball. 

Jej zespół finał wygrał pewnie. Jedynie po kwadransie przegrywał dwoma bramkami, ale potem nastąpiła świetna gra Korony Handball. Gospodynie już do przerwy wypracowały czterobramkową przewagę. Znów kapitalnie spisywały się skuteczne Klaudia Wawrzycka i Michalina Pastuszka. W dodatku zespół Grzegolec dobrze grał w obronie, a między słupkami skuteczna była Marta Szplit. W drugiej części kielczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ani razu nie dały się zbliżyć rywalkom. 

Bramkarka Korony Handball Marta Szplit i prawoskrzydłowa: Klaudia Wawrzycka znalazły się w najlepszej siódemce turnieju. Wawrzycka została też królem strzelców imprezy. Najlepszą bramkarką wybrano Olowię Suligę (Chorzów), a zawodniczką Michalinę Pastuszkę z Korony Handball. 

Korona Handball – Akademia Handballu Chorzów 27:22 (15:11)

Korona Handball: Szplit, Jermak – Wawrzycka 14, Pastuszka 7, Jaworska 3, Magdziarz 2, Gruszczyńska 1, Godek, Nosek, Dulemba, Herman, Zygadlewicz.