Młodziczki Korony Handball w Final Four!

Spory sukces naszej młodzieży. Młodziczki Korony Handball awansowały do Final Four mistrzostw Polski.

Podopieczne Stanisławy Grzegolec na turnieju półfinałowym w Koszalinie spisały się bardzo dobrze. Odniosły komplet trzech zwycięstw. Wygrały z Roxą Lublin 29:22 (13:9), KS Bystra 25:23 (16:13) i Energie AZS Politechnikę Koszalińską 34:26 (12:14). Na najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano rozgrywającą Korony Handball - Michalinę Pastuszkę. Wyróżnienia w poszczególnych pojedynkach dostały: Wiktoria Jaworska, Barbara Jermak i Klaudia Wawrzycka.

Wszyscy mówili zgodnie, że jesteśmy najlepszym zespołem turnieju, i to się potwierdziło. Cieszę się, że turniej był trudny, bo tylko wtedy dziewczyny czegoś się uczą. W najlepszej ósemce nie ma słabych, przypadkowych drużyn. Nie było tak różowo, jak pokazują wyniki, bo wszyscy walczyli i każdy miał szansę na awans. Nawet w ostatnim dniu turnieju. My mogliśmy przegrać w ostatnim meczu trzema golami. A to jest naprawdę niewiele. Mecz zaczęliśmy po naszej myśli, ale rywalki zaczęły bronić każdy swego i sprawiło nam to kłopoty. Do tego stopnia, że przegrywaliśmy do przerwy dwiema bramkami. W przerwie dziewczyny ochłonęły, zrozumiały, na czym polega rozbicie takiej obrony. Pociągnęła grę Klaudia Wawrzycka i mecz zakończył się po naszej myśli  – mówi Stanisława Grzegolec, trenerka młodziczek Korony Handball.

W Final Four Korona Handball zmierzy się z KS Bystra, AP Marcovia Marki i Akademią Handballu Ruch Chorzów. Turniej odbędzie się 8-9 czerwca. Jest szansa, że w Kielcach.

Korona Handball: Jermak, Szplit, Morawska – Pastuszka 28 bramek w turnieju, Wawrzycka 26, Jaworska 11, Dulemba 7, Magdziarz 7, Gruszczyńska 5, Godek 2,Herman 2,  Mroczko, Nosek, Zygadlewicz.