Młodziczki wygrały Międzynarodowy Turniej

Młodziczki Korony Handball odniosły duży sukces. Kielczanki wygrał silnie obsadzony Międzynarodowy Turniej w Zarzeczu. 

Kielczanki w fazie grupowej odniosły komplet zwycięstw. W półfinale pokonały ZSS Rzeszów 9:7. W finale podopieczni Justyny Lazar zmierzyły się z Posadą Górno. - To były faworytki imprezy. Dziewczyny bardzo dobrze zbudowane fizycznie. A mimo to mój zespół zagrał doskonale w obronie i cieszył się ze zwycięstwa - opowiada kielecka trenerka. Korona Handball wygrała finał 9:6. 

Jedną z bohaterek decydującego meczu była Wiktoria Toboła. Bramkarka Korony Handball znakomicie spisywała się międy słupkami i zasłużenie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju na tej pozycji. Wyróżnienie dla najlepszej szczypiornistki w kieleckiej drużynie otrzymała za to Paulina Podsiadło.

- Nasza obrona momentami była nie do przejścia dla rywalek. Naprawdę jestem bardzo zadowolona z postawy drużyny w tym elemencie. Jestem dumna z dziewczyn, idą w bardzo dobrym kierunku, rośnie nam świetna młodzież - dodała Justyna Lazar. 

Jest ona też pod wrażeniem turnieju. - To była bardzo udana impreza pod względem organizacyjnym oraz możliwości konfrontacji z drużynami, z którymi jeszcze nigdy w historii nie grałyśmy - dodaje Lazar. 

 mlodziczki 1 mlodziczki 1