Gramy dalej w Pucharze Polski!

Suzuki Korona Handball udanie zainaugurowała 2021 rok. Nasz zespół po wygranej z pierwszoligową UKS Varsovią Warszawa awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Kielczanki od początku dyktowały warunki gry. Przyjezdne pierwszą bramkę zdobyły dopiero po siedmiu minutach i przegrywały 0:4. Dobra funkcjonowała defensywa, kilka udanych obron miała Małgorzata Hibner i gospodynie zdobywały sporo bramek z kontrataków. W 18. minucie po trafieniu w ten sposób Małgorzaty Kędzior było już 14:7.

W drugiej połowie Suzuki Korona Handball nie grała już tak dobrze, ale cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. W 40. minucie było co prawda tylko 24:19, ale dziesięć minut później już 29:22. Dobrą zmianę w bramce dała Marta Szplit. W końcówce na parkiecie grały już rezerwowe.

W sobotę Korona Handball zagra w lidze na wyjeździe z Wesołą Warszawa. Tydzień później znów zmierzy się z Varsovią - tym razem w lidze.

Korona Handball - UKS Varsovia Warszawa 34:29 (19:12)

Korona Handball: Hibner, Szplit - Gliwińska 7, Pastuszka 6, Kędzior 5, Rosińska 4, Młynarska-Papaj 4, Piwowarczyk 3, Grzejszczak 2, Czekala, Zimnicka, Orłowska, Staszewska.