Mecze kontrolne Suzuki Korony Handball

Zawodniczki Suzuki Korony Handball zakończyły etap najcięższych treningów w trakcie przygotowań do sezonu 2021/22. Co prawda nie oznacza to końca treningów siłowych i biegowych, ale ich ilość i intensywność na pewno spadnie, ponieważ przed drużyną pierwsze sprawdziany na boisku.

trening bieganie 7

Suzuki Korona Handball od turnieju w Łaziskach Górnych rozpocznie serię meczów kontrolnych. Kielczanki w XXXI Memoriale im. Jana Olszówki o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne zmierzą się w piątek z MKS Perłą FunFloor Lublin (godz. 12) oraz MKS Piotrcovią Piotrków Trybunaski (godz. 18). W sobotę rywalem drużyny Pawła Tetelewskiego będzie spadkowicz z PGNiG Superligi - KPR Ruch Chorzów (godz. 11).

Suzuki Korona Handball na Śląsk pojedzie w mocno okrojonym składzie. Zabraknie aż sześciu zawodniczek. Z różnych powodów nie zagrają: rozgrywające Paulina Kasprzyk i Honorata Gruszczyńska, skrzydłowe Natalia Jach i Klaudia Wawrzycka, kołowa Paulina Piwowarczyk oraz bramkarki: Marta Chodakowska i Marta Szplit.

korona trening 14

Następnym sprawdzianem Suzuki Korony Handball będzie turniej w czeskim Hodoninie, który odbędzie się w dniach 11-15.08. W kolejny wekend (20-21.08) będziemy gospodarzem turnieju w Kielcach. Więcej szczegółów wkrótce.

korona trening 79

W naszej drużynie w letniej przerwie doszło do sporych zmian w składzie. Do drużyny oprócz wspomnianych Gruszczyńskiej i Kasprzyk dołączyły rozgrywające: Magda Więckowska, Alicja Pękala, skrzydłowa Katarzyna Grabarczyk, bramkarka Paulina Chojnacka oraz kołowa Julia Jasińska. Drużyna budowana jest na nowo i jest jeszcze wiele niewiadomych.

- Tworzymy nowy zespół i już na tym turnieju będziemy sprawdzać wiele nowych ustawień, a potem to analizować. Mamy sporo rozgrywających, ale lepiej mieć taki ból głowy, niż mieć za mało zawodniczek. W Łaziskach będziemy mieć wartościowych rywali, a każde kolejne granie sparingów będzie na naszą korzyść - przyznaje Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball. 

Kielczanka na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Magda Więckowska, rozgrywająca Korony Handball, wypożyczona na ten sezon do Piotrcovii przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. 

Popularna "Wandzia" znalazła się w gronie 22 zawodniczek, które przygotowują się do mistrzostw Europy w Danii. W poniedziałek biało-czerwone oraz sztab szkoleniowy mieli testy na obecność Covid-19 w organizmie. Na razie podopieczne Arne Senstada będą trenować w Hali Widowiskowo-SPortowej w Koszalinie. W czwartek i w niedzielę Polki zagrają wewnętrzne sparingi.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 3 grudnia. Nasz zespół w fazie grupowej zagra z Norwegią, Rumnią i Niemcami. 

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Koszalinie:

Bramkarki: Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Weronika Gawlik (MKS Lublin), Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin),

Skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska (Paris 92, Francja), Magda Balsam, Dagmara Nocuń (obie MKS Lublin), Kinga Grzyb (Zagłębie

Lubin), Aneta Łabuda (ESBF Besancon, Francja),  

Rozgrywające: Magda Więckowska, Romana Roszak, Magdalena Drażyk (wszystkie Piotrcovia), Paulina Uścinowicz (Fleury Loiret,

Francja), Aleksandra Zych (Magura Cisnadie, Rumunia), Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak, Marta Gęga (wszystkie MKS Lublin),

Julia Niewiadomska (Bensheim-Auerbach, Niemcy), Patrycja Świerżewska (Zagłębie Lubin), Joanna Wołoszyk (Saint-Amand

Handball),

Kołowe: Sylwia Matuszczyk (EUROBUD JKS Jarosław), Joanna Szarawaga (MKS Lublin), Patrycja Noga (Zagłębie Lubin).

 

Walczymy o Superligę ze wsparciem Prezydenta

Oświadczenie zarządu Korony Handball:

Zarząd Korony Handball informuje, że klub złożył odwołanie od decyzji Komisarza Ligi Zawodowej o nieprzyznaniu licencji na sezon sportowy 2019/2020. Uzasadnienie decyzji Komisarza Ligi odnosi się do wysokości budżetu gwarantowanego na poziomie 1,4 mln zł netto, którego Korona Handball Kielce na dzień dzisiejszy nie jest w stanie zabezpieczyć oraz do opóźnienia w dacie złożenia wniosku licencyjnego. Wciąż prowadzimy rozmowy z naszymi sponsorami w celu zwiększenia budżetu na nadchodzący sezon. Chcemy bardzo podziękować naszym kibicom, sponsorom, a także wielu radnym i Prezydentowi Miasta Kielce Panu Bogdanowi Wencie za okazane nam zainteresowanie i chęć pomocy w staraniach o superligowy byt. To pokazuje, że nasz klub dla wielu jego mieszkańców jest ważnym elementem na mapie naszego sportowego Miasta.

W tym miejscu pragniemy poinformować, iż opóźnienie w złożeniu wniosku do Komisarza Ligi w żaden sposób nie było zależne od Pana Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty, który zaoferował swoją osobistą pomoc w staraniach o uzyskanie przez nas licencji. Wynikało to z naszej odpowiedzialności za klub i uwarunkowane było prowadzonymi przez nas rozmowami ze sponsorami w celu zwiększenia wymaganego przez Superligę budżetu. Pan Prezydent Bogdan Wenta mocno wspiera klub w działalności statutowej, jak również we wszelkich działaniach zmierzających do uzyskania licencji, za co jesteśmy mu szczerze wdzięczni.

Więckowska wraca do Kielc. "Nie ma klubu w Superlidze, który by jej nie chciał"

Magda Więckowska wraca do Kielc po rocznej przerwie. Na sezon 2020/2021 była bowiem wypożyczona do Piotrcovii. W 28 spotkaniach zdobyła 93 gole i zajęła 24. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek całego sezonu. Piotrcovia przez większość sezonu walczyła o medal mistrzostw Polski, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce. Więckowska była  powoływana do reprezentacji Polski A lub B.

- Fajnie wspominam ten sezon spędzony w Piotrkowie. Miałam się od kogo uczyć na rozegraniu, bo np. na moim lewym rozegrania grała świetna Brazylijka Vitoria Macedo, która dała mi dużo cennych wskazówek. W każdym meczu dostawałam swoje szans gry. To był mój pierwszy pobyt w innym klubie niż Kielce, zdobyłam zatem cenne doświadczenie - przyznaje Więckowska.

Jaką rolę pełniła w Piotrkowie na parkiecie? - Nie zmieniła się od tej, którą miałam w Kielcach. Grałam na lewym rozegraniu i przede wszystkim miała rzucać z drugiej linii - dodaje Więckowska. 

Co sądzi o Suzuki Koronie Handball? - Mamy fajny zespół, który teraz wzmacnia się też kilkoma doświadczonymi zawodniczkami. Jak się zgramy, to możemy osiągnąć dobry wynik w Superlidze - przyznaje. 

Zarząd jest bardzo zadowolony, że Więckowska znów będzie grała w Kielcach.

- Magda ma niesamowitą siłę rażenia z drugiej linii. Myślę, że nie ma klubu w Superlidze, który nie chciałby mieć jej w swoim składzie. To jedna z najbardziej utalentowanych, jeśli nie najbardziej zawodniczek polskiej piłki ręcznej. Cały czas jest w kręgu zainteresowań trenera kadry. To jest mega wzmocnienie naszego klubu na nadchodzący sezon - mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

- Wiedzieliśmy, że Magda idąc do Piotrkowa nie dostanie gry tylko za nazwisko. Zasłużyła sobie na swoje szanse. Miała dobry sezon, kilka fajnych momentów, których było więcej niż tych słabszych. Piotrcovia do niemal ostatnich kolejek walczyła o miejsce medalowe. Drużyna ta zaliczyła największe zaskoczenie, jeśli chodzi o progres sportowy. Duża w tym zasługa Magdy. A przecież nie miała łatwych rywalek na rozegraniu, bo jest tam kilka bardzo wartościowych, znanych zawodniczek - dodaje Krzysztof Demko.