Korona Handball gotowa na świętowanie!

13 maja 2017 roku może już na stałe zapisać się w historii pierwszoligowej drużyny Korony Handball. Jeśli kielczanki zdobędą punkt lub wygrają na wyjeździe z AZS-em AWF-em Warszawa to awansują do PGNiG Superligi. I nie ma się co oszukiwać - tylko jakiś kataklizm może sprawić, że rozpędzona drużyna Tomasza Popowicza wypuści olbrzymią szansę ze swoich rąk. Tym bardziej, że teraz ma fantastyczną serię jedenastu zwycięstw z rzędu.

W dodatku niemal wszystkie mecze wygrywa zdecydowanie.  Najlepiej świadczą o tym liczby - średnio zwyciężają różnicą aż 12 goli! Kielczanki zdobyły najwięcej goli w lidze (627) oraz straciły najmniej (447). To wszystko sprawia, że Korona Handball w stolicy jest niemal murowanym kandydatem. 

Będzie również mogła tam liczyć na doping kibiców. Kielecki klub zorganizował bowiem wyjazd. Do Warszawy autobusem pojedzie ponad 40 fanów. 

W pierwszej rundzie Korona Handball pokonała ekipę ze stolicy aż 40:26 (18:15). Najskuteczniejsze były wówczas Wiktoria Gliwińska oraz Dominika Więckowska - obie zdobyły po dziewięć bramek.  AZS-AWF obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. W 19 spotkaniach zdobył zaledwie jedenaście punktów. Wśród najskuteczniejszych zawodniczek rozgrywek piąte miejsce zajmuje Paulina Pawłowska. W 18 meczach zdobyła 109 bramek. 

Początek meczu w sobotę o godz. 12.30. Mecz poprowadzi sędziowie: Arkadiusz Kanecki-Mateusz Sarnowski (obaj Brodnica).