Mamy Superligę!!!!!!!!!!!!!!!

Pierwszoligowe piłkarki ręczne Korony Handball awansowały do PGNiG Superligi. Kielczanki w ostatnim meczu potwierdziły swoją absolutną supremację w rozgrywkach pokonując na wyjeździe przedostatnią drużynę tabeli - AZS AWF Warszawa 40:21. Podopieczne Tomasza Popowicza sprawiły idealny prezent swojemu trenerowi, który obchodził 32 urodziny. Po końcowym gwizdku zaśpiewały mu gromkie 100 lat. 

W ostatnim meczu sezonu ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone. Podobnie, jak w poprzednich meczach drugiej rundy imponowały świetną obroną oraz skutecznością w ofensywie. 

Co ciekawe w drugiej połowie czerwoną kartkę z gradacji kar dostała najbardziej doświadczona kielecka zawodniczka - rozgrywająca Kristina Repelewska. Dołączyła ona wtedy do kibiców i razem z nimi dopingowała.  

Radość po meczu była olbrzymia! Kielce znów mają Superligę! Olbrzymie brawa dla naszych zawodniczek, który awansowały w wyśmienitym stylu, mając serię aż dwunastu zwycięstw z rzędu. 

AZS AWF Warszawa - Korona Handball 21:40 (8:19)

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz - Kaźmiruk 7, Syncerz 6 (1), Skowrońska 4 (2), Czubaj 4, Więckowska 4, Młynarska 4, Gliwińska 3, Kowalska 2, Repelewska 2 (1), Kędzior 2, Piecaba 1, Zimnicka 1, Czekala.