Tetelewski: Ten zespół z każdym dniem idzie do przodu

- Sporo zawodniczek zrobiło krok do przodu i mam nadzieję, że wciąż będą się tak fajnie rozwijać - mówił trener Paweł Tetelewski tuż po zakończeniu sezonu.

W ostatniej kolejce kielczanki pokonały przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 34:30. - To był mecz błędów. My popełniliśmy ich mniej i dlatego wygraliśmy. To ostatnie starcie sezonu, każdy jest po ciężkim sezonie, był myślami przy wakacjach. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji i trzy punkty zostały w Kielcach. Teraz czas na zasłużone wolne - dodał trener Paweł Tetelewski.

Najlepszą zawodniczką ostatniego meczu była Magda Więckowska, która zdobyła aż piętnaście bramek. - Wandzia pokazuje, że drzemie w niej niesamowity potencjał. Myślę, że nie tylko my, ale też reprezentacja Polski będzie mieć z niej w przyszłości pożytek - przyznał Tetelewski.

Jak ocenia sezon 2018/2019? - Dziewczyny nie miały wpadek. Z zespołami w naszym zasięgu, wygraliśmy. W III i IV rundzie odnieśliśmy siedem wygranych, a to duży plus. Szkoda jedynej porażki w Jeleniej Górze, bo założyliśmy sobie komplet zwycięstw. Na pewno duża praca przed nami, by zapukać wyżej. Dwa wygrane mecze z drużynami z najlepszej "6" Kobierzycami i Elblągiem to za mało, by liczyć na coś więcej. Niektóre zawodniczki zrobiły krok do przodu i mam nadzieję, że wciąż będą się rozwijać.  
Mamy młody zespół, głodny pracy i z każdym dniem będzie grał lepiej - powiedział szkoleniowiec Korony Handball.