Wygrana w Gliwicach!

Korona Handball wygrała w meczu 21. kolejki I ligi. Kielczanki pokonały na wyjeździe Sośnicę Gliwice 34:22. Nasze zawodniczki dość szybko zbudowały sobie przewagę i prowadziły 7:3. W kolejnych minutach różnica trafień rosła i po pierwszej połowie wynosiła już siedem bramek. Po przerwie kielczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia - grały dobrze w ataku oraz w obronie (świadczy o tym fakt, że straciły tylko 22 bramki).

W ostatniej kolejce Korona Handball (sobota, godz. 13) zmierzy się na wyjeździe z przedostatnią drużyną tabeli - AZS-em AWF-em Warszawa. Ekipa ze stolicy w tej serii zremisowała u siebie z MTS-em Kwidzyn 28:28. Jeśli kielczanki zdobędą w tym meczu przynajmniej punkt, to będą świętować awans do PGNiG Superligi.

Sośnica Gliwice - Korona Handball Kielce 22:34 (10:17)

Korona Handball: Hibner, Wałcerz - Skowrońska 8, Kędzior 5, Syncerz 4, Więckowska 4, Gliwińska 4, Repelewska 3, Czubaj 2, Czekala 1, Kaźmiruk 1, Zimnicka 1, Młynarska 1, Kowalska, Piecaba.