Juniorki awansowały do najlepszej "16" mistrzostw Polski

Juniorki Korony Handball awansowały do najlepszej "16" mistrzostw Polski. Kielczanki wygrały bowiem turniej 1/16 finału rozegrany w Olkuszu. 

Podopieczne Moniki Ciszek zajęły pierwsze miejsce, mimo, że przez cały turniej borykały się z problemami kadrowymi. - To był dla nas bardzo trudny turniej. Miałyśmy bowiem olbrzymie problemy zdrowotne. Zagrałyśmy bez kontuzjowanych uniwersalnej rozgrywającej Wiktorii Niebudek, kołowej Natalii Hensoldt i lewoskrzydłowej Marity Grot. W dodatku musiałam odesłać też do domu skrzydłową Zosię Staszewską, bo miała objawy grypy jelitowej. Jakby tego było mało, to po meczu z Zagłębiem Magda Więckowska miała gorączkę i fatalnie się czuła. W ostatnim meczu kontuzji doznały również Klaudia Wawrzycka i Agata Wudyka - opowiada Monika Ciszek.

Jej zespół przegrał tylko z Zagłębiem Lubin 30:31. - Rywalki zdobyły bramkę tuż przed końcową syreną. Choć zdaniem obserwatorów zasłużyłyśmy przynajmniej na remis. Decydujące starcie z Olkuszem, dziewczyny zagrały z ogromną determinacją, bardzo dobrze broniły i grały mądrze w ataku. To ich duży sukces i gratuluję im, bo podkreślę, że mieliśmy spore problemy i nieprzewidziane sytuacje - dodaje trenerka kielczanek.

W kolejnej rundzie Korona Handball zagra 8-9 lutego na turnieju w Kwidzynie. Kielczanki zmierzą się tam z gospodyniami z MTS-u, Agrykolą Warszawa oraz MKS-em Karczew.

Korona Handball - Zagłębie Lubin 30:31 (17:15), Korona Handball - Sośnica Gliwice 26:19 (11:10), Korona Handball - SPR Olkusz 29:22 (17:13)

Korona Handball: Zięba, Szplit - Pastuszka 23 bramki w turnieju, M. Więckowska 20, Wawrzycka 20, Wudyka 7, Godek 7, Gad 4, Stępniak 3, Herman 1, Zygadlewicz, Mikocka.