Korona Handball w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Nasz zespół awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Kielczanki pokonały na wyjeździe SPR Olkusz 34:21. 

Kielczanie od początku spotkania były drużyną lepszą. Szybko wypracowały kilku bramkową przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W efekcie mogły zagrać wszystkie zawodniczki - m.in. wracająca po trzymiesięcznej przerwie Olesia Parandii. Zabrakło tylko kontuzjowanej Karoliny Mochockiej i przebywających na zgrupowaniu kadry juniorek: Marty Chodakowskiej i Magdy Więckowskiej. 

– Mecz od początku był pod naszą kontrolą. Po tak trudnych treningach, zagraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz. Pod koniec pierwszej części, po zmianach, w nasze poczynania wkradło się trochę niedokładności. Drugą część znów zaczęliśmy naszym najlepszym składem i szybko zwiększyliśmy przewagę. Poźniej zmienniczki utrzymały wysoki poziom – mówi Paweł Tetelewski, trener Korony Handball. 

W czwartek jego zespół pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski. Losowanie par odbędzie się o godz. 12 w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce. 

SPR Olkusz - Korona Handball 21:34 (11:15)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Syncerz 9 (4), Charzyńska 5, D. Więckowska 5, Gliwińska 4, Zimnicka 3, Czekala 2, Parandii 2, Skowrońska 1, Jach 1, Homonicka 1, Kędzior 1, Piwowarczyk, Janczyk.