Korona Handball zaczyna memoriał Kowalczyka

Galiczanka Lwów oraz Piotrcovia zagrają z naszym zespołem na XXI memoriale red. Andrzeja Kowalczyka.

Obsada memoriału będzie identyczna zatem jak przed rokiem. Wtedy najlepsza okazała się drużyna Piotrcovii, druga była Galiczanka, a trzecia Korona Handball. Kielczanki jeszcze pod wodzą trenera Tomasza Popowicza przegrały z tymi zespołami, odpowiednio 21:31 i 32:36.

W naszej drużynie w memoriale powinna już wystąpić Olesia Parandii. 27-letnia prawoskrzydłowa już na początku sezonu doznała urazu stawu skokowego. W efekcie nie grała przez ponad trzy miesiące. Teraz jest już gotowa do gry.

– Chcemy, by Olesia wystąpiła w memoriale Kowalczyka, by mogła mieć przetarcie przed styczniowymi meczami ligowymi, w których bardzo na nią liczymy – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.

W Kielcach nie zobaczymy za to trzech zawodniczek. Nie zagrają kołowa Karolina Mochocka, nowa bramkarka Marta Chodakowska i lewa rozgrywająca Magda Więckowska. Mochocka jest kontuzjowana a dwie pozostałe przebywają na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski.

Terminarz turnieju: 

piątek (hala przy ul. Krakowskiej): godz.14: Piotrcovia - Galiczanka, godz. 16 - mecz juniorek: Galiczanka - Korona Handball, 18.30: Korona Handball - Piotrcovia. 

sobota (Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej), godz. 10: mecz juniorek: Korona Handball - Galiczanka, 12: Korona Handball - Galiczanka