Wygrana w Piotrkowie. 10 goli z rzędu w II połowie!

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniosła Korona Handball. Kielczanki po świetnej grze w drugiej połowie pokonały na wyjeździe Piotrcovię 32:29 .

- Wygraliśmy na trudnym terenie, gdzie wszystkim drużynom Superligi gra się trudno. Nasz zespół wreszcie zaprezentował się na miarę swoich możliwości. Dziewczyny bardzo mądrze i skutecznie grały w ataku pozycyjnym i z dużym poświęceniem w obronie. Wszystkie zasłużyły na pochwałę, więc nie będę wystawiał indywidualnych laurek - opowiada Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.

Jego zespół do przerwy przegrywał dwoma bramkami. Po zmianie stron Korona Handball grała jednak bardzo dobrze. W 36. przegrywała 17:20, by zdobyć aż dziesięć bramek z rzędu! W efekcie zespół Tomasza Popowicza w 48. minucie prowadził aż 27:20. Aż cztery razy w tym okresie trafiała Magdalena Kędzior. 

Kielczanki mają dwa punkty straty do zajmującego dziesiąte, bezpieczne miejsce w lidze - UKS-u PCM Kościerzyna. W sobotę Korona Handball podejmie KPR Jelenia Góra. Początek meczu o godz. 16.30. 

Piotrcovia – Korona Handball 29:32 (17:15)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - D. WIęckowska 7, Syncerz 6, M. Więckowska 4, Kędzior 4, Czekala 3, Skowrońska 3, Gliwińska 2, Zimnicka 1, Parandii 1, Homonicka 1.