Priscila Dos Santos i Radzikowska odejdą z Korony Handball

Priscila Dos Santos i Dagmara Radzikowska po tym sezonie odejdą z Korony Handball. To kolejne dwie zawodniczki, które opuszczą Kielce. 

Obie szczypiornistki miały przed tym sezonem podpisane roczne umowy z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Działacze Korony Handball nie skorzystali z możliwości przedłużenia kontraktów.

- Po rozmowie z zarządem i nowym trenerem Pawłem Tetelewskim, zdecydowaliśmy się nie skorzystać z możliwości podpisania nowych umów z tymi zawodniczkami. Obu dziękujemy za grę w Kielcach i mamy nadzieję, że jeszcze pomogą w tym sezonie. Brazylijka nie spełniła naszych oczekiwań, a Dagmara miałaby bardzo trudno z przebiciem się do składu, bo mamy jeszcze aż trzy kołowe: Magdalenę Skowrońską, Karolinę Mochocką i młodą Kingę Strózik - mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball. 

Na razie nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będą grały niespełna 25-letnia Priscila Dos Santos oraz 21-letnia Dagmara Radzikowska. Ta pierwsza nie podjęła jeszcze decyzji, czy zostanie w Polsce, czy wróci do Brazylii. 

Priscila Dos Santos w tym sezonie w 23 meczach zdobyła 80 goli. Natomiast bilans Radzikowskiej to 13 bramek w 21 spotkaniach. 

Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie tego sezonu z Korony Handball odeszły bramkarka Karolina Wałcerz oraz rozgrywająca Katarzyna Piecaba.