Parandii i Chojnacka dłużej w Koronie Handball

Ukraińska prawoskrzydłowa Olesia Parandii i bramkarka Patrycja Chojnacka zostaną w naszym klubie. 

Parandii ma za sobą trudne miesiące w Kielcach. Na pewno jej pobyt w stolicy świętokrzyskiego nie był taki, jaki by sobie zawodniczka życzyła. Przez większość sezonu 26-letnia prawoskrzydłowa nie grała bowiem z powodu urazu kolana. Mimo tego włodarze Korony Handball zdecydowali się skorzystać z zapisu w kontrakcie o przedłużeniu go na kolejny sezon.

W Koronie Handball zostanie również prawdopodobnie Patrycja Chojnacka. 24-letnia bramkarka ma za sobą udany sezon, mimo że z reguły to Aleksandra Orowicz była numerem jeden między słupkami. W przyszłym sezonie rywalizacja na tej pozycji może być najbardziej ekscytująca. Do zdrowia wraca bowiem Małgorzata Hibner. W odwodzie jest również młoda wychowanka Anna Nazimek.

- Cieszymy się, że obie te zawodniczki zostaną w Kielcach. Wierzymy, że pomogą naszej drużynie - mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.