Wygrywamy z Piotrcovią!

Drugi raz w tym sezonie Korona Handball wygrywa z Piotrcovią identycznym stosunkiem - 30:28. 

Kielczanki jeszcze w 46. minucie przegrywały 23:25. W ostatnim kwadransie zagrały jednak znakomicie. Najpierw zdobyły sześć bramek z rzędu i prowadziły 29:25. 90 sekund przed końcem gospodynie wygrywały jednak tylko 29:28. Wtedy jednak po długiej i szczęśliwej akcji, 15 sekund przed syreną z koła trafiła Karolina Mochocka.

W efekcie po raz trzeci w tym sezonie wygrały z Piotrcovią. Dla Korony Handball to szósta wygrana w PGNiG Superlidze. 

Warto też wspomnieć, że przed rozpoczęciem pojedynku, władze Korony Handball wręczyły kwiaty i ramki ze zdjęciami Tomaszowi Popowiczowi oraz czterem zawodniczkom: Priscili Dos Santos, Dagmarze Radzikowskiej, Katarzynie Piecabie i Karolinie Wałcerz. Wszystkie odchodzą z klubu po zakończeniu tego sezonu, a kielecki szkoleniowiec nie będzie już trenerem pierwszej drużyny.

W ostatniej kolejce sezonu Korona Handball zmierzy się na wyjeździe z KPR-em Jelenia Góra. Mecz odbędzie się 19 maja. Potem w dniach 25-27 kielczanki rywalizować będą w barażach o utrzymanie w PGNiG Superlidze.  

Korona Handball - Piotrcovia 30:28 (17:15)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Syncerz 5, Kędzior 5, D. Więckowska 4, M. Więckowska 4, Skowrońska 4, Mochocka 2, Parandii 2, Homonicka 2, Gliwińska 1, Zimnicka 1, Czekala.