Dwie nasze zawodniczki w "10" najpopularniejszych sportowców świętokrzyskiego!

Magdalena Skowrońska oraz Magda Więckowska znalazły się w najlepszej "10" najpopularniejszych sportowców 2018 roku w 67. plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. 

Skowrońska zajęła dziewiątą pozycję. - Jestem bardzo zaskoczona, nie spodziewałam się dziewiątej pozycji. To fajnie, że pierwszy raz w historii jesteśmy we dwie w najlepszej "10" - mówiła po ogłoszeniu wyników. Jaki to był dla niej rok? - Bardzo dobry. Dużo się nauczyłam z trenerem Pawłem Tetelewskim. Mamy sporo treningów indywidualnych i jest to widoczne na parkiecie - dodała.

Jeszcze bardziej zadowolona mogła być Więckowska, która była na wysokiej, trzeciej pozycji. - Absolutnie nie spodziewałam się takiego rozstrzygnięcia. Miejsce na podium, w tak młodym, jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Bardzo się z tego cieszę. Wyniki są zaskakujące, bo niektórzy najlepsi sportowcy z Kielc nie znaleźli się w "10" - przyznała Magda Więckowska. Była ona kapitanem  reprezentacji Polski do lat 18, która w sierpniu ubiegłego roku grała w Kielcach na mistrzostwach świata. - Byłam zmęczona po tym turnieju, bo włożyłyśmy w turniej mnóstwo pracy i zostawiłyśmy całe serce na parkiecie. Po powrocie skupiłam się na klubie, trener Tetelewski dużo mi pomógł i cieszę się, że na niego trafiłam. Dzięki niemu mogę się tylko rozwinąć - dodała Więckowska.

Podium uzupełnili piłkarz Korony Elia Soriano oraz motocyklista Maciej Giemza. 

Zgodnie z tradycją finał plebiscytu odbył się w uroczyście przystrojonej hali Targów Kielce. W gościnnych progach zebrała się cała sportowa rodzina. Wśród ponad 700 zaproszonych gości byli: sportowcy, trenerzy, działacze, przedstawicielce sponsorów, władz samorządowych, parlamentarzyści oraz dziennikarze i pracownicy kieleckich mediów. Nie zabrakło również przedstawicieli naszego klubu. 

Ogłoszenie dziesiątki sportowców oraz trzech trenerów to efekt dwumiesięcznego głosowania czytelników, radiosłuchaczy, telewidzów i.. długiego liczenia. Organizatorzy otrzymali 56 191 głosów.