Korona Handball postraszyła nowego lidera

Jeszcze w 50. minucie Korona Handball remisował przed własną publicznością z dotychczasowym wiceliderem PGNiG Superligi - Energa AZS Koszalin. Ostatecznie nasz zespół przegrał 23:28.

Kielczanki od początku pojedynku toczyły wyrównana walkę z faworyzywanymi rywalkami. W 12. minucie Korona Handball prowadziła 5:3. Podobać się mogła zwłaszcza gra w obronie naszego zespołu. Brakowało czasem jednak skuteczności i przyjezdne potrafiły to wykorzystać. Między 12. a 18. minutą zdobyły sześć bramek z rzędu. To jednak nie załamało gospodyń. Błyskawicznie zmniejszyły straty. Bardzo dobrze prezentowała się Honorata Syncerz, która do przerwy zdobyła aż osiem bramek.

Po zmianie stron kielczanki cały czas dobrze się prezentowały. Klasą dla samej siebie wciąż była Syncerz, która mecz zakończyła z 14 trafieniami. Po jej golu w 50. minucie był ostatni remis 21:21. Wtedy drużyna Tetelewskiego zaczęła grać nerwowo i rywalki cztery minuty przed końcem prowadziły 24:21.

Korona Handball – Energa AZS Koszalin 23:28 (13:15)

Korona Handball: Orowicz, Hibner – Syncerz 14 (6), Gliwińska 2, Charzyńska 2, Zimnicka 1, Kędzior 1, Skowrońska 1, Parandii 1, Homonicka 1, Piwowarczyk, D. Więckowska, M. Więckowska.