Korona Handball znów zwycięska

Tylko jeden mecz nie cieszyły się ze zwycięstwa w decydującej rundzie awodniczki Korony Handball. Kielczanki w przedostatnim meczu sezonu pokonały na wyjeździe Ruch Chorzów 36:30.

W pierwszej połowie długo nie zapowiadało się na pewną wygraną naszego zespołu. Mało tego, w 27. minucie gospodynie wygrywały już 15:10. Do końca tej części trzy razy do siatki trafiły jednak tylko kielczanki. Kluczowy dla losów pojedynku był fragment między 47. a 50. minutą mecz. Wtedy kielczanki od stanu 24:23 zdobyły trzy bramki z rzędu i wypracowały czterobramkową zaliczkę. W naszej drużynie błyszczała Magda Więckowska, która zdobyła aż jedenaście bramek.

Dla Korony Handball była to już szósta wygrana w siedmiu ostatnich spotkaniach. Na zakończenie sezonu zagramy z UKS PCM Kościerzyna. Mecz odbędzie się 25 maja o godz. 14.30.

Ruch Chorzów - Korona Handball 30:36 (15:13)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - M. Więckowska 11, Mochocka 7, Gliwińska 5, D. Więckowska 3, Syncerz 3, Parandii 3, Charzyńska 2, Czekala 1, Kędzior 1, Piwowarczyk, Homonicka, Zimnicka, Skowrońska.