Niestety koniec sezonu dla naszej bramkarki

Olbrzymi pech naszej bramkarki Marty Chodakowskiej. Nie zdążyła jeszcze zadebiutować w naszych barwach, a już doznała kontuzji, wykluczającej ją z gry do końca tego sezonu. 

19-letnia reprezentantka Polski juniorek (grała w misrzostwach świata rozegranych w Kielcach) pod koniec ubiegłego roku parafowała umowę z Koroną Handball. Nie zagrała jednak jeszcze w kieleckim klubie, bo narzeka na poważną kontuzję kolana.

– Ten uraz wykluczy ją z treningów na dłuższy okres czasu. O kontuzji dowiedzieliśmy się dopiero po podpisaniu kontraktu. Trudno powiedzieć, kiedy zawodniczka jej doznała. Tak przewlekły stan powstał podczas dłuższego czasu, być może jeszcze podczas przygotowań do ubiegłorocznych mistrzostw świata. Już wtedy zgłaszała problemy. Niestety diagnostyczne kroki podjęła dopiero na własną rękę – mniej więcej od dziewięciu do dwunastu miesięcy – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.

Nie ma jednak obaw, by Marta Chodakowska nie wypełniła kontraktu. - Jak najbardziej chcemy wywiązać się z umowy. Cały czas liczymy na Martę, czekamy na jej powrót. Jest ona zawodniczką, na którą warto czekać - dodaje Demko. 

W kieleckiej bramce występować będą Aleksandra Orowicz i Małgorzata Hibner.