Priscila Dos Santos na dwa sezony w Koronie Handball

24-letnia rozgrywająca Priscila Dos Santos podpisała dwuletnią umowę z Koroną Handball. W Kielcach będzie grała przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.
Leworęczna zawodniczka dobrze zaprezentowała się w towarzyskim turnieju w Kielcach. Gospodynie wygrały 18:17 (11:5) i przegrały 17:21 (9:10) z Piotrcovią oraz dwukrotnie przegrały z Ruchem Chorzów 24:26 (18:18) i 28:29 (13:16). W efekcie zajęły ostatnie, trzecie miejsce w imprezie.
Popularna „Pri” grała na prawym rozegraniu, zdobyła trzynaście bramek. Pokazała też kilkoma asystami, że ma niezły przegląd pola. – Jeszcze dużo pracy przed nią. Mamy jednak miesiąc do ligi, więc czas działa na jej korzyść. Priscila musi nauczyć się europejskiej piłki ręcznej, bo dotychczas grała w Brazylii. Widać jednak, że ma duży potencjał i możemy mieć z niej jeszcze sporo radochy – mówi Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Kieleccy działacze parafowali z nią dwuletnią umowę. – Ma pewne braki, zwłaszcza w przygotowaniu fizycznym, ale jak najbardziej są one do nadrobienia. Najważniejsze jest, że umie grać w piłkę ręczną - przyznaje Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.

Na turnieju w Kielcach z różnych przyczyn trener Tomasz Popowicz nie skorzystał z usług aż siedmiu zawodniczek: Małgorzaty Hibner, Agnieszki Młynarskiej, Kornelii Czubaj, Wiktorii Gliwińskiej, Marzeny Paszowskiej, Karoliny Mochockiej i Honoraty Syncerz.