Wysoka wygrana z Ruchem Chorzów

To była bardzo udana sobota w wykonaniu Korony Handball. Kielczanki po bardzo dobrej grze pokonały Ruch Chorzów 31:22 (16:10)

Podopieczne Pawła Tetelewki zagrały bardzo dobry mecz. Już po trzynastu minutach wygrywały 9:4. Bardzo dobrze kielczanki spisywały się w obronie. W dodatku w bramce pomagała Aleksandra Orowicz. Gospodynie świetnie grały również w ofensywie. Miały kapitalną - 80 proc. skuteczność (16/20). Brylowały skrzydłowe: Sandra ZImnica,wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu oraz Wiktoria Gliwińska.Zdobyły w meczu odpowiednio 6 i 7 bramek.

Po przerwie Korona Handball przez pierwsze piętnaścieminut wciąż grała bardzo dobrze. Kwadrans przed końcem było już 25:15. Potem na boisku weszły rezerwowei kielczanki straciły pięć goli z rzędu.- Dążymy do tego, by cały czas być lepszą drużyną. Dlatego nie możemy mieć takich przestojów. Przed niektórymi jeszcze ciężka praca, aby wejść na boisko i spokojnie zastępować zawodniczki z pierwszego składu - mówił Paweł Tetelewski.

- Myślałyśmy, że rywalki postawią nam trudniejsze warunki. Od początku byłyśmy bardzo skoncentrowane, chciałyśmy zagrać swoje. Wynik świadczy o tym, że nam się udało - dodała Sandra Zimnicka.

Korona Handball - Ruch Chorzów 31:22 (16:10)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Gliwińska 7, Zimnicka 6, Syncerz 4, Zimnica 3, Kędzior 3, D. Więckowska 2, M. Więckowska 2, Homocnicka 2, Skowrońska 2, Czekala 1, Charzyńska 1, Janczyk 1, Piwowarczyk.