Zwycięstwo na koniec sezonu!

Zwycięstwem zakończył nasz zespół sezon 2018/2019. Kielczanki pokonały przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna i zajęły siódme miejsce.

Najlepszą zawodniczką meczu była bez wątpienia nasza rozgrywająca Magda Więckowska. Rzuciła ona aż piętnaście goli i miała blisko 80 proc. skuteczność. Pomyliła się zaledwie cztery razy. – Rywalki broniły płasko w obronie, więc grzech byłoby tego nie wykorzystać – mówiła po meczu.

Już po zaledwie dziesięciu minutach miała pięć bramek, a po 23. – siedem. W drugiej części trafiła aż osiem razy. Po jej trafieniu w 48. minucie kielczanki prowadziły najwyżej w meczu – 31:24. Takiej przewagi nie dały sobie już odebrać.

Przypomnijmy, że rozgrywająca Korony Handball - Honorata Syncerz została najskuteczniejszą zawodniczką PGNiG Superligi.

Korona Handball – UKS PCM Kościerzyna 34:30 (19:17)

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Nazimek – M. Więckowska 15 (5), D. Więckowska 4, Gliwińska 4, Parandii 3, Kędzior 3, Mochocka 2, Czekala 2, Piwowarczyk 1, Jach, Charzyńska, Homonicka, Skowrońska.