• Start
  • Aktualności
  • Kasprzyk w Kielcach! "Jeden z największych talentów polskiej piłki ręcznej"

Kasprzyk w Kielcach! "Jeden z największych talentów polskiej piłki ręcznej"

Paulina Kasprzyk (dawniej Piechnik) kolejnym letnim transferem Suzuki Korony Handball. 28-letnia rozgrywająca podpisała roczną umowę z naszym klubem. 

Paulina Kasprzyk jest dobrze znana kieleckim kibicom piłki ręcznej. Grała bowiem przez dwa lata w KSS-ie Kielce. Wychowanka Wilanowii Warszawa w 2013 roku trafiła do jednej z najlepszych polskich drużyn - Zagłębia Lubin. Kasprzyk ma również za sobą występy w reprezentacji Polski. W koszulce z orzełkiem na piersi zadebiutowała 21 listopada 2012 roku w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata z Litwą. W tym spotkaniu rzuciła trzy bramki. 

Świetny okres w jej karierze, przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016, przerwała niestety poważna kontuzja kolana. Wróciła do gry dopiero w marcu 2017 roku. - Potem cały czas miałam problem z kolanem. W 2019 roku zrobiłam operację, ale w marcu 2020 miałam przerwę macierzyńską - opowiada Kasprzyk.

- To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek, jakie wydał na świat polski handball. Niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły jej dojść do tak wysokiego poziomu, jaki ma potencjał. Paulina nie musi być w formie, ale jeśli tylko będzie zdrowa, to będzie potężnym wzmocnieniem naszego zespołu. Wydaje mi się też, że macierzyństwo może jej tylko służyć - przyznaje Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

Wspomina również tą zawodniczkę ze świetnych występów w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozegranych w 2010 roku w Goteborgu. - Pamiętam mecz z Holandią. Paulina zagrała znakomicie, praktycznie robiła co chciała ze znakomitą Estevaną Polman [Holenderka w 2019 roku została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw świata - red.] - dodaje Demko.

- Każdy mój mecz przeciwko Holandii był świetny, bo w 2011 w turnieju towarzyskim w Hiszpanii też super mi się grało - dodaje z uśmiechem Kasprzyk. 

Jest ona bardzo zadowolona z powrotu do Kielc. -  Mam nadzieję, że w swoim mieście handballowym wrócę do wysokiej formy. Czuje, że to dobry krok w moim życiu i bardzo się z tego cieszę. To będzie na pewno spore wyzwanie. Mamy naprawdę bardzo dobry zespół i świetnego trenera, możemy osiągnąć dobry wynik - dodaje Kasprzyk.