Suzuki wkracza do gry. Debiut w Radomiu

Kielecki klub po raz pierwszy w tym sezonie zagra pod nową nazwą: Suzuki Korona Handball. W sobotę zagra na wyjeździe z Akademią Piłki Ręcznej Radom.

Kielczanki z tym rywalem zagrały dwa sparingi w letnim okresie przygotowawczym. Co ciekawe, w obu przypadkach wygrywały przyjezdne. Najpierw w Kielcach lepszy był APR 29:26. Natomiast w Radomiu Korona Handball wygrała identycznym stosunkiem bramek. Wtedy jednak w obu sparingach trener Paweł Tetelewski korzystał z usług wszystkich zawodniczek, sprawdzał różne rozwiązania taktyczne.

Teraz na testowanie nie ma miejsca, bo dla zajmującej drugiej miejsce w tabeli - Suzuki Korony Handball liczy się tylko zwycięstwo. W walce o awans, na kolejne wpadki (pierwsza to porażka u siebie z AZS-em AWF-em Warszawa 19:25) kielczanki nie mogą sobie bowiem pozwolić.

W zespole z Radomia, który jest piąty w tabeli, najskuteczniejsza jest rozgrywająca Małgorzata Michalska.  Ta 18-letnia zawodniczka zajmuje drugie miejsce wśród najlepszych strzelczyń rozgrywek. W czterech spotkaniach zdobyła 30 bramek. Piąta w tej klasyfikacji jest inna rozgrywająca z Radomia - Wiktoria Wieczorek (23 gole).

Początek sobotniego pojedynku o godz. 19.

Inne mecze 6. kolejki:

AZS Uniwersytet Warszawski - MKS Karczew,

WKPR Wesoła Warszawa - JKS San Jarosław,

UKS Varsovia Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin,

SMS ZPRP II Płock - KS AZS AWF Warszawa