Udany debiut z Suzuki. Efektowna wygrana w Radomiu

Suzuki Korona Handball udanie zadebiutowała z nazwą nowego sponsora. W szóstej kolejce pierwszej ligi wygrała na wyjeździe z APR Radom 39:22.

Tylko początek tego spotkania był wyrównany. Po dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły 5:4. Już sześć minut później kielczanki po trafieniu Wiktorii Gliwińskiej prowadziły 11:6, a do przerwy miały już ośmiobramkową zaliczkę. A już na początku drugiej połowy Suzuki Korona Handball wygrywała różnicą aż dziesięciu trafień. Jedynym pytaniem było zatem, jaką różnicą bramek wygra.

Kielczanki nie powtórzyły bowiem błędów z meczów z ekipą z Radomia w okresie przygotowczym. Przypomnijmy, że jeden z nich wygrały tylko trzema bramkami, a drugi przegrały taką samą różnicą.

To piąta wygrana Korony Handball w tym sezonie w grupie C pierwszej ligi. Dzięki temu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Ma trzy punkty przewagi nad wiceliderem - AZS-em AWF-em Warszawa, ale jeden mecz rozegrany więcej. W następnej kolejce drużyna Pawła Tetelewskiego podejmie AZS Uniwersytet Warszawski.

KS APR Radom - Korona Handball 22:39 (11:19)

Korona Handball: Hibner, Szplit - Pastuszka 7, Młynarska-Papaj 7, Skowrońska 6, Kędzior 5, Grzejszczak 4, Gliwińska 4, Herman 2, Staszewska 1, Orłowska 1, Jach 1, Piwowarczyk 1, Zimnicka, Zygadlewicz.