Znów dwa nowe kontrakty. "To wzór do naśladowania"

Marta Rosińska i Agnieszka Mikocka to kolejne dwie zawodniczki, które podpisały nowe umowy z Suzuki Koroną Handball. Obie będą grały w Kielcach przynajmniej do zakończenia sezonu 2021/2022. 

Marta Rosińska to najbardziej doświadczona zawodniczka naszego klubu. Zawsze uważana była za wzór profesjonalizmu, miała świetną kondycję i mogła grać po sześćdziesiąt minut w meczu. I nic się nie zmieniło, bo można było na nią również liczyć w ubiegłym sezonie, w którym była jedną z liderem Suzuki Korony Handball. W siedemnastu spotkaniach zdobyła 60 bramek (22. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek całej ligi) i miała sporo asyst.

- Bardzo chętnie podejmę się wyzwania w przyszłym sezonie. Fajnie, że będę mogła jeszcze jeden sezon wystąpić w Kielcach i byłabym nierozsądna gdybym się zdecydowała na inny krok. Tym bardziej, że tworzy się fajna drużyna, ze świetną klubową organizacją i bardzo dobrym trenerem. Ubiegły sezon był trudny, bo COVID robił swoje. Różnie było ze zdrowiem w drużynie. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej - przyznaje Marta Rosińska. 

Dłużej w Kielcach będzie grała również 20-letnia rozgrywająca Agnieszka Mikocka, która w ubiegłym sezonie wystąpiła w sześciu meczach. - Jestem zadowolona, że mam dalej możliwość grania w Kielcach. Poziom trenowania w klubie jest na wysokim poziomie i cały czas będę miała szansę na rozwój. Jeśli będzie Superliga, to wiadomo, że dojdą nowe zawodniczki, to będzie mi ciężko o grę. Mam nadzieję, że jednak dostanę swoje szanse. Nie boję się rywalizacji - mówi Mikocka. 

Zarząd kieleckiego klubu jest szczęśliwy z kolejnych nowych umów. - Agnieszka zrobiła duży postęp w trakcie tego sezonu, podczas treningów z nami. Dostała parę minut ze słabszymi rywalmi. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest jeszcze zadowniczka na Superligę, ale jeśli utrzyma tempo sportowego rozwoju, to ma szansę solidnego rozwoju. A Marta? Nie wyobrażam sobie zespołu bez tej zawodniczki. Zawsze można na nią liczyć, to wzór do naśladowania dla młodszych zawodniczek, która na co dzień pokazuje pełen profesjonalizm i prowadzi sportowy tryb życia - przyznaje Krzysztof Demko, członek zarządu.