Znów wygrana w stolicy

W przeciągu czterech dni zawodniczki Suzuki Korony Handball odniosły dwa zwycięstwa w Warszawie. W sobotę pokonały outsidera pierwszej ligi - AZ AZS Uniwersytet Warszawski 28:20.

W środę podopieczne Pawła Tetelewskiego zmierzyły się w hicie kolejki z AZS-em AWF-em Warszawa i wygrały po znakomitej drugiej połowie 32:25. Teraz miały o wiele łatwiejsze zadanie, bo rywalki w dotychczasowych siedemnastu meczach nie zdobyły nawet punktu. W efekcie trener Paweł Tetelewski zdecydował się dać szansę zmienniczkom. Dłużej niż zwykle grały mlin. Marta Szplit, Marta Chodakowska, Zosia Staszewska, Alicja Grzejszczak.

W ogóle nie wystąpiły za to podstawowe zawodniczki: bramkarka Małgorzata Hibner, kołowa Magdalena Skowrońska, rozgrywająca Michalina Pastuszka i skrzydłowa Magdalena Kędzior.

Po tej wygranej Suzuki Korona Handball ma sześć punktów więcej od AZS-u AWF Warszawa, ale jeden mecz rozegrany więcej. W środę nasz zespół podejmie Wesołą Warszawa. Początek meczu o godz. 19.

AZS Uniwersytet Warszawski - Suzuki Korona Handball 20:28 (8:13)

Suzuki Korona Handball: Szplit, Chodakowska - Rosińska 6 (3), Piwowarczyk 5, Staszewska 4, Młynarska-Papaj 4, Grzejszczak 2, Zimnicka 2, Gliwińska 2, Jach 1, Orłowska 1, Mikocka 1, Szymanik, Czekala, Herman.