wp-content/uploads/2021/09/korona_koszalin-66.jpg wp-content/uploads/2021/09/korona_koszalin-66.jpg

Kiedy wróci Magda Więckowska?

13 września 2021
wp-content/uploads/2021/09/korona_koszalin-66.jpg

Kiedy wróci Magda Więckowska?

13 września 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Od trzech do nawet sześciu tygodni – może potrwać przerwa w grze Magdy Więckowskiej, rozgrywającej Suzuki Korony Handball. 

21-letnia zawodniczka w niedzielnym meczu drugiej kolejki PGNiG Superligi w hali przy ul. Krakowskiej z Młyny Stoisław Koszalin. W 16. minucie w akcji ofensywnej kielczanek doznała kontuzji. Okazało się, że skręciła staw skokowy. Zawodniczka z bólem i ze łzami w oczach opuściła parkiet i już na niego nie powróciła.

– Pierwsze badania nie pokazują żadnych zmian kostnych, dlatego przerwa nie będzie bardzo długa. Magda skręciła kostkę i pękła jej torebka stawowa. Na razie trudno powiedzieć, ile będzie pauzować. Może to potrwać trzy, a nawet sześć tygodni – powiedział Krzysztof Demko, fizjoterapeuta Suzuki Korony Handball. 

Więckowskiej zabraknie zatem na pewno w meczach ligowych w Kielcach z KPR-em Gminy Kobierzyce oraz wyjazdowym z Zagłębiem Lubin. Najprawdopodobniej nie wystąpi też w starcu z Piotrcovią. Najbardziej prawdopodobne jest, że wróci do gry dopiero pod koniec października.

Jej uraz sprawia, że trener Paweł Tetelewski będzie miał do dyspozycji już tylko pięć rozgrywających. Będą to: Marta Rosińska, Michalina Pastuszka, Honorata Gruszczyńska, Alicja Pękala i Honorata Czekala. Być może na rozegraniu będzie również występować lewoskrzydłowa Wiktoria Gliwińska, wracająca do gry po kontuzji stawu skokowego. 


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲