Skip to main content
wp-content/uploads/2023/03/FOT-23.jpg wp-content/uploads/2023/03/FOT-23.jpg

Zdobywamy Jelenią Górę!

30 września 2023
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2023/03/FOT-23.jpg

Zdobywamy Jelenią Górę!

30 września 2023
I Liga Kobiet

Świetne informacje z Jeleniej Góry. Suzuki Korona Handball odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie w Lidze Centralnej. Kielczanki wygrały z drużyną MKS Vitamineo Jelenia Góra 30:26.

Podopieczne Pawła Tetelewski już w pierwszej kolejce zdobyły trzy punkty po świetnej końcówce w wyjazdowym starciu z Sośnicą Gliwice. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie.

Suzuki Korona Handball jeszcze w 51. minucie przegrywała z zespołem, w którym grają m.in. doświadczone rozgrywające: Sabina Kobzar, Joanna Załoga czy Agnieszka Kowalska 23:25. W dodatku gospodynie grały w przewadze!

Od tego momentu kielczanki zdobyły jednak pięć bramek z rzędu! (trafiały kolejno: Kamila Rzepka, dwa razy Zofia Staszewska, Katarzyna Grabarczyk i Nikola Leśniak) i w 58. minucie było 28:25. Tej przewagi nasz zespół już nie dał sobie odebrać.

– Wygraliśmy czterema golami, ale niemal cały mecz goniliśmy. W końcówce zaczęła się nasza dobra passa – dobra obrona i skuteczność w ataku. Zwyciężyliśmy na naprawdę ciężkim terenie. Słowa uznania dla dziewczyn, bo nie był to łatwy mecz. Żadna z nich nie spuściła jednak nawet na chwilę głowy, walczyły do końca, widać było prawdziwą drużynę i nasz charakter – powiedział po meczu trener Paweł Tetelewski.

– Emocji nie brakowało. Na koniec na szczęście udało nam się utrzymać nerwy na wodzy i przechylić szalę zwycięstwa. Zrobiłyśmy to, mimo trochę mniejszego doświadczenia w takich spotkaniach. Bardzo pozdrawiam rodziców, bo bardzo chcieli być na meczu, ale niestety nie mogli – dodała Magdalena Berlińska, rozgrywająca kieleckiej siódemki.

Suzuki Korona Handball po dwóch kolejkach z sześcioma punktami jest na czwartym miejscu w tabeli. Taki sam bilans mają jeszcze trzy drużyny: lider: KPR Ruch Chorzów, wicelider: SPR Sambor Tczew i SPR Gdynia.

Suzuki Korona Handball w następnej kolejce zagra 7 października. Wtedy podejmie w hali przy ul. Krakowskiej dziesiątą drużynę tabeli (dwie porażi w dwóch meczach) – UKS Dziewiątkę Legnica.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – Suzuki Korona Handball Kielce 26:30 (16:15)

Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz, Toboła – Leśniak 7, Staszewska 6, Berlińska 5, Grabarczyk 3, Rosińska 3, Rzepka 2, Miśkiewicz 1, Podsiadło 1, Tomczyk 1, Łucak 1, Janczarek, Sigurdardottir, Śmiglarska.

Inne wyniki 2. kolejki:

SPR Sambor Tczew – SPG Pogoń Szczecin 28:21 (17:10),

SPR Gdynia – Handball Warszawa 27:21 (15:10),

KPR Ruch Chorzów – PreZero APR Radom 33:22 (18:10),

SPR Sośnica Gliwica – UKS Dziewiątka Legnica 33:32 (14:19)