Skip to main content
wp-content/uploads/2026/02/FB_IMG_1772402882183.jpg wp-content/uploads/2026/02/FB_IMG_1772402882183.jpg

Juniorki z brązowym medalem!!!!!

28 lutego 2026
Akademia Korona Handball
wp-content/uploads/2026/02/FB_IMG_1772402882183.jpg

Juniorki z brązowym medalem!!!!!

28 lutego 2026
Akademia Korona Handball

Wielki sukces juniorek Korony Handball Kielce. Nasz zespół zdobył na mistrzostwach Polski brązowy medal!

W pojedynku o trzecie miejsce Korona Handball Kielce pokonała zespół Energa MKS Truso Elbląg 26:24 (11:13)!Nasz zespół jeszcze pod koniec pierwszej połowy przegrywał trzema golami, ale potem potrafił odrobić straty. W drugiej połowie kielczanki od 41. minuty cały czas prowadziły – najwyżej – 24:20 w 56. minucie. MVP pojedynku została Zofia Sadowska. Była też ona naszą najskuteczniejszą zawodniczką, bo zdobyła sześć bramek. 

– Przyjechaliśmy tutaj po medal i ten plan został częściowo zrealizowany. Chcieliśmy być jak najwyżej, ale cieszymy się niezmiernie z tego, że wygraliśmy mecz o brąz. To ciężko wywalczone zwycięstwo, były różne momenty, przegrywaliśmy trzema bramkami, prowadziliśmy, długo też utrzymywał się remis. Spotkały się drużyny o podobnej klasie. Co do motywacji, to dziewczyny same siebie nakręcały. Dla niektórych to był ostatni mecz w wieku juniorki, więc wiedziały, o co grają. W piątek w szatni dziewczyny miały smutne miny, bo zostawiły kawał zdrowia na parkiecie i takie porażki bolą – przyznał Szymon Żaba-Żabiński, trener Korony Handball. 

– Jestem bardzo dumna z naszego zespołu. Dziewczyny pokazały charakter i potrafiły się podnieść po piątkowej porażce. Wielkie brawa i gratulacje dla nich. Medal to wielki sukces – powiedziała Marta Rosińska, prezes Akademii Korony Handball.

W piątkowym półfinale kielczanki przegrały z zespołem UKPR Agrykola Warszawa 25:29. W końcówce nasz zespół tracił tylko dwie bramki, ale wtedy zabrakło skuteczności i to gospodynie cieszyły się z awansu do finału. 

W meczu o złoto UKPR Agrykola Warszawa wygrała z KS AZS AWF Warszawa 23:18 (11:10). 

Półfinał: Korona Handball Kielce – UKPR Agrykola Warszawa 25:29 (15:15)

Mecz o 3. miejsce: Korona Handball Kielce – Energa MKS Truso Elbląg 26:24 (11:13)

Korona Handball Kielce: Smelcerz, Mazur, Rutkowska – Sadowska 5 i 6, Janczarek 5 i 4, Łagoźna 4 i 4, Grzesista 2 i 4, Zychowicz 2 i 3, Kiniorska 4 i 1, Adamczyk 3 i 2, Piwowar 0 i 2, Jakubowska, Olesińska, Piwowar, Haba, Jarosz, Szczepańska, Prokopudi.