wp-content/uploads/2022/11/FOT-75.jpg wp-content/uploads/2022/11/FOT-75.jpg

Show Berlińskiej nie dał zwycięstwa

4 lutego 2023
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/11/FOT-75.jpg

Show Berlińskiej nie dał zwycięstwa

4 lutego 2023
I Liga Kobiet

Pierwsza porażka w tym roku Suzuki Korony Handball. Kielczanki uległy na wyjeździe SMS-owi ZPRP Płock 24:27.

Kielczanki w Płocku zagrały w bardzo osłabionym składzie. Do grona kontuzjowanych dołączyła w tym tygodniu chora Katarzyna Grabarczyk. Jeszcze do 41. minuty pojedynek był bardzo wyrównany i podopieczne Pawła Tetelewskiego mogły mieć nadzieję na korzystny wynik. Wtedy był bowiem remis 13:13. Gospodynie wówczas w ciągu 180 sekund zdobyły cztery gole z rzędu. Kilkubramkową przewagę utrzymały już do końca spotkania.

Suzuki Koronie Handball nie pomogła świetna dyspozycja Magdaleny Berlińskiej. Zdobyła ona aż czternaście goli. Druga najskuteczniejsza nasza zawodniczka, a właściwie pięć, zdobyły zgodnie po dwie bramki.

– Przegraliśmy, bo brakło skuteczności w ważnych momentach drugiej połowy. Nie wykorzystaliśmy trzech rzutów karnych [po jednym Berlińska, Podsiadło i Szymanik – red.] i kilku stuprocentowych sytuacji – powiedział trener Paweł Tetelewski.

Suzuki Korona Handball Kielce jest z 30 punktami na drugim miejscu w tabeli. Do prowadzącego z kompletem, 13 zwycięstw – Handball Warszawa traci dziewięć punktów. Kielczanki nad trzecim PreZero APR Radom ma trzy punkty przewagi, ale też dwa mecze rozegrane więcej.

4 marca Suzuki Korona Handball Kielce podejmie szóstą drużynę tabeli – UKS Varsovię Warszawa.

SMS ZPRP Płock – Suzuki Korona Handball Kielce 27:24 (10:8)

Suzuki Korona Handball Kielce: Toboła, Smelcerz – Berlińska 14 (5 z rzutów karnych), Kotwica 2, Rzepka 2, Staszewska 2, Miśkiewicz 2, Samiczak 2, Podsiadło, Szymanik, Mikocka.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲