wp-content/uploads/2023/12/k-zosia2.jpg wp-content/uploads/2023/12/k-zosia2.jpg

Świetny występ Sadowskiej w prestiżowym turnieju. Znalazła się w „7” gwiazd

19 grudnia 2023
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2023/12/k-zosia2.jpg

Świetny występ Sadowskiej w prestiżowym turnieju. Znalazła się w „7” gwiazd

19 grudnia 2023
Drużyny młodzieżowe

Zofia Sadowska była jedną z najlepszych zawodniczek reprezentacji Polski juniorek młodszych w prestiżowym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który został rozegrany w małopolskich Szaflarach.

Biało-Czerwone w turnieju tym przegrały wysoko ze Słowacją 21:33, wygrały z Czeszkami 31:27 i na koniec imprezy uległy Węgierkom 26:33.

Zosia Sadowska, która gra w reprezentacji Polski na pozycji lewoskrzydłowej, zdobyła w turnieju trzynaście bramek. Dostała też prestiżowe wyróżnienie, bo znalazła się w najlepszej „7” turnieju! Oprócz niej w drużynie gwiazd były: bramkarka Kristina Kubicinova (Słowacja), lewa rozgrywająca Karolina Kleindienstova (Czechy), środkowa rozgrywająca Jagoda Tobolewska, prawa rozgrywająca Maja Takacs, prawoskrzydłowa Petra Keller (obie Węgry) i kołowa Sara Nedvedova (Czechy). 

– Jestem dumna z Zosi, gratuluję jej dobrego występu i bardzo cieszę się, że jest w mojej drużynie. Mam nadzieję, że podobnie jak przed laty pod wodzą trenera Andrzeja Niewrzawy – Honorata Syncerz i Asia Drabik rywalizowały w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata [zajęły siódme miejsce – red.], tak i Zosia zagra w ważnych imprezach mistrzowskich. Chciałabym, żeby historia zatoczyła koło – mówi Monika Ciszek, trenerka Suzuki Korony Handball Kielce.

Sadowska, która jest nominalną skrzydłową, ale może też z powodzeniem grać na rozegraniu, w ubiegłym sezonie zdobyła 68 goli w rozgrywkach ligowych i 63 w mistrzostwach polski. Miała bardzo dobrą średnią 6,5 gola na mecz.

Turniej Nadziei Olimpijskich wygrały Węgierki, które odniosły komplet trzech zwycięstw. Drugie były Słowaczki, a trzecią pozycję zajęły Polki.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲