Skip to main content
wp-content/uploads/2022/12/SKHK_LODZ-119.jpg wp-content/uploads/2022/12/SKHK_LODZ-119.jpg

Szybko zapomnieć i się podnieść. Wysoka porażka z liderem

10 grudnia 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/12/SKHK_LODZ-119.jpg

Szybko zapomnieć i się podnieść. Wysoka porażka z liderem

10 grudnia 2022
I Liga Kobiet

Niestety, nie udało się Suzuki Koronie Handball Kielce pokonać lidera rozgrywek – AZS AWF Warszawa. Kielczanki przegrały aż 22:32.

To były miłe złego początki. Gospodynie grające już z Honoratą Gruszczyńską, ale bez Klaudii Wawrzyckiej, dobrze rozpoczęły mecz. Po trzech minutach prowadziły 3:0, a po kwadransie 7:4.

Od tego momentu nastąpił całkowity zwrot w meczu. Już do przerwy rywalki prowadziły 14:12. W drugiej połowie warszawianki były zdecydowanie lepsze. Między 40. a 47. minutą Suzuki Korona Handball Kielce nie potrafiła zdobyć gola.

Po tej porażce Suzuki Korona Handball Kielce ma już sześć punktów straty do prowadzącego AZS-u AWF-u Warszawa.

– Dopóki trzymaliśmy nasze założenia i dobrze rozwiązywaliśmy ataki, nie pozwalając rywalkom na kontry, to wynik oscylował w okolicach remisu. Później wkradła się nerwowość. Za szybko chcieliśmy odrobić straty, co było wodą na młyn dla zespołu z Warszawy. Jego najsilniejszą stroną jest szybki atak. My gubiliśmy piłki, a one odskoczyły na wysokie prowadzenie. Były faworytem, ale ten wynik nie odzwierciedla tego na co nas stać. Było za dużo błędów i niewykorzystanych czystych sytuacji – powiedział po meczu Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball Kielce.

– To bardzo wysoka porażka. Nie spodziewałyśmy się takiego rozwiązania. Nastawiałyśmy się na starcie z liderem od kilku tygodni. Bardzo chciałyśmy wygrać. Niestety, nie udało się. Było bardzo dużo prostych błędów z naszej strony. Do tego brakowało powrotu do obrony i skuteczności – dodała Katarzyna Grabarczyka, prawoskrzydłowa kieleckiej siódemki.

W przerwie meczu w hali przy ulicy Krakowskiej odbyło się pożegnanie trenerki Stanisławy Grzegolec. Pracowała ona z grupami młodzieżowymi kieleckiego klubu przez aż 25 lat.

Suzuki Korona Handball Kielce – AZS AWF Warszawa 22:32 (12:14)

Suzuki Korona Handball Kielce: Toboła, Smelcerz – Berlińska 5, Gruszczyńska 4, Szymanik 3, Grabarczyk 2, Miśkiewicz 2, Podsiadło 2, Jaworska 1, Staszewska 1, Kotwica 1, Sigurdardottir 1, Mikocka, Rzepka.

Tu dodaj tekst