Skip to main content
wp-content/uploads/2022/05/skhk_elblag-114.jpg wp-content/uploads/2022/05/skhk_elblag-114.jpg

Ponad piętnaście lat gry i koniec. „Póki co, nie tęskni mi się za piłką ręczną”

11 sierpnia 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/05/skhk_elblag-114.jpg

Ponad piętnaście lat gry i koniec. „Póki co, nie tęskni mi się za piłką ręczną”

11 sierpnia 2022
I Liga Kobiet

Magdalena Kędzior po piętnastu latach gry w kieleckich klubach, w przyszłym sezonie nie będzie już zawodniczką Suzuki Korony Handball. – Na razie nie tęskni mi się za piłką ręczną – mówi. 

Magdalena Kędzior po zakończeniu ubiegłego sezonu, w którym kielczanki spadły z PGNiG Superligi, nie doszła do porozumienia z zarządem klubu w sprawie nowej umowy. W efekcie po ponad piętnastu latach nie będzie dłużej grać w Kielcach.

– Nie porozumieliśmy się z zarządem, ale rozmowy były toczone w normalnej atmosferze. Po piętnastu latach gry, trudno było podjąć taką decyzję, ale póki co, o dziwo, nie tęskni mi się za piłką ręczną. Zobaczymy, jak będzie dalej. Być może tęsknota wróci, jak przyjdę na pierwszy mecz kieleckiej drużyny w nowym sezonie. Kto wie – dodaje Magdalena Kędzior.

28-letnia lewoskrzydłowa nie miała propozycji w innych drużyn. Czy to przerwa na jeden sezon? – dopytujemy.

– Trudno mi powiedzieć, co będzie w przyszłości. Na pewno trudno się wraca do gry, nawet po tylko rocznej przerwie. Trzeba jeszcze bardziej uważać, by  nie nabawić się kontuzji. Na razie jestem szczęśliwa w swoim aktualnym życiu i nie chcę nic zmieniać – dodaje Kędzior. 

W ubiegłym sezonie zagrała ona w 26 meczach PGNiG Superligi. Zdobyła 26 bramek.