wp-content/uploads/2022/02/skh_kobierzyce-139.jpg wp-content/uploads/2022/02/skh_kobierzyce-139.jpg

Awans nie dla naszych juniorek

14 lutego 2022
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2022/02/skh_kobierzyce-139.jpg

Awans nie dla naszych juniorek

14 lutego 2022
Drużyny młodzieżowe

Nie udało się juniorkom Suzuki Korony Handball Kielce awansować do najlepszej „4” mistrzostw Polski. Kielczanki na turnieju rozegranym w hali przy ul. Krakowskiej zajęły trzecie miejsce. 

Podopieczne Moniki Ciszek turniej rozpoczęły w piątek od porażki z SPR-em Arką Gdynia 16:20 (8:12). 

W sobotę kielczanki już z Michaliną Pastuszką w składzie, pokonały KS Zgoda Ruda Śląska 28:24 (18:14). Dzięki tej wygranej nasz zespół miał szansę na awans do najlepszej czwórki mistrzostw Polski. 

W decydującym pojedynku Suzuki Korona Handball Kielce zmierzyła się z SPR-em Sośnicą Gliwice i musiała wygrać. Mecz był pasjonujący. Do przerwy drużyna Moniki Ciszek prowadziła 14:11. W drugiej połowie zagrała jednak słabiej. Mimo tego, kielczanki jeszcze w 36. minucie prowadziły 17:12, a w 47. – 20:18. 180 sekund przed końcem był remis 23:23. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki i to one cieszyły się z awansu. 

– Ogromnie żałujemy straconej szansy. Zwycięstwo nad Sośnicą dawało nam awans do finałowej czwórki. Moje podopieczne popełniły zbyt dużo błędów i nie zrealizowały założeń taktycznych. W drugiej połowie meczu brakowało spokoju i konsekwencji w grze. W tej części zawodniczki popełniły też sporo błędów w obronie, co skutkowało wykluczeniami i miało wpływ na końcowy wynik – przyznała trenerka Monika Ciszek.

Jest ona optymistką o przyszłość zawodniczek. – Dziękujemy kibicom za wsparcie. Turniej traktujemy jako naukę, z której wyciągniemy wnioski na przyszłość. Wierzę, że kilka z tych zawodniczek zagra w przyszłości w Superlidze. Mają bowiem duże możliwości, brakuje im gry i doświadczenia boiskowego – dodaje trenerka Ciszek.

Suzuki Korona Handball: Morawska, Szplit, Toboła – Podsiadło 17 bramek w turnieju, Pastuszka 11, Łucak 10, De Sousa 7, Magdziarz 6, Jaworska 5, Miśkiewicz 4, Zygadlewicz 3, Samiczak 3, Maciążek 2, Kotwica, Rzepka, Nosek, Białecka, Gruszczyńska.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲