wp-content/uploads/2022/02/trening-21.jpg wp-content/uploads/2022/02/trening-21.jpg

Brazylijka w Suzuki Koronie Handball!

15 lutego 2022
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2022/02/trening-21.jpg

Brazylijka w Suzuki Koronie Handball!

15 lutego 2022
PGNiG Superliga Kobiet

Brazylijka Juliane Pereira Costa jest nową zawodniczką Suzuki Korony Handball Kielce. Z naszym klubem podpisała umowę do końca tego sezonu, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. 

Juliane Pereira Costa ma 27 lat i jest środkową rozgrywającą. Z powodzeniem może jednak grać na każdej pozycji na rozegraniu. 

– Nie ma żadnych wątpliwości, że ta zawodniczka na pewno umie grać w piłkę ręczną. Bardzo dobrze się porusza, dużo widzi na parkiecie, świetnie gra jeden na jeden i potrafi współpracować z kołem czy skrzydłowymi. To typ playmakera. Nie ma rewelacyjnych warunków fizycznych czy atomowego rzutu z drugiej linii. Będzie na pewno przydatna naszemu zespołowi w utrzymaniu w Superlidze. Pokazywała dużą determinację, zaangażowanie, chęć walki na treningach i to nas bardzo cieszy – przyznaje Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball. 

– Jedno jest pewne – zdecydowanie najlepiej gra w piłkę nożną w naszej drużynie. Nie ma żadnych wątpliwości, że jest Brazylijką – mówi z uśmiechem Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball Kielce. 

A jak radzi sobie w piłkę ręczną – pytamy? 

– Dość dobrze gra na zwodze i ma fajny przegląd sytuacji na boisku. Nie dysponuje może jakimś mocnym rzutem z drugiej linii, ale potrafi współpracować. Jest silna, mocna na nogach i w obronie na dwójce na pewno da sobie radę. W naszej sytuacji kadrowej taka zawodniczka jest duże wzmocnienie – opowiada Tetelewski. 

Kielecki szkoleniowiec zdradza też, że zawodniczka z olbrzymią radością przyjęła informacje, że zostaje w Kielcach.

– Dawno nie widziałem tak szczęśliwej dziewczyny po podisaniu umowy. Miała łzy w oczach i potem na treningu była trochę zestresowana. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że potrzebuje chwilę czasu, bo przez ostatnie dwa tygodnie nie trenowała, była na kwarantannie – przyznaje Tetelewski.

Dlaczego zdecydowała podpisać się umowę w Kielcach?

– Juliane grała w czołowych klubach w Brazylii, ale chciała coś zmienić w swoim życiu. W dodatku zna się z Brazylijkami występującymi w polskiej lidze, rozmawiała nawet po ostatnim meczu z Vitorią Macedo. Chciała zrobić krok do przodu – mówi trener Tetelewski. 

Juliane Pereira Costa dotychczas występowała w czołowej brazylijskiej drużynie – AAU UnC Concordia. Z klubem tym wywalczyła trzy lata temu mistrzostwo Ameryki Południowo-Środkowej i zajęła trzecią pozycję w turnieju Super Globe. 

Brazylijka związała się z kieleckim klubem umową do końca sezonu. Jest jednak zapis w kontrakcie z opcją jego automatycznego przedłużenia, jeśli klub utrzyma się w PGNiG Superlidze. 

Juliane Pereira Costa nie zagra jeszcze w Suzuki Koronie Handball Kielce w najbliższym meczu ligowym – w środę na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Ma być jednak gotowa na kolejne starcie ligowe – u siebie z Piotrcovią (25 lutego). 

Juliane Pereira Costa jest drugą Brazylijką w histori Suzuki Korony Handball. W sezonie 2017/2018 w Kielcach grała leworęczna rozgrywająca Priscila Dos Santos. 


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲