Skip to main content
wp-content/uploads/2022/10/korona_lublin-170.jpg wp-content/uploads/2022/10/korona_lublin-170.jpg

Dobre informacje o kontuzjowanych zawodniczkach [RAPORT MEDYCZNY]

31 października 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/10/korona_lublin-170.jpg

Dobre informacje o kontuzjowanych zawodniczkach [RAPORT MEDYCZNY]

31 października 2022
I Liga Kobiet

Dobre informacje na temat stanu zdrowia kontuzjowanych rozgrywających Honoraty Gruszczyńskiej i Agnieszki Młynarskiej. Obie zawodniczki nie będą musiały mieć operacji.

Przypomnijmy – w meczu czwartej kolejki pierwszej ligi, Suzuki Korona Handball pokonała u siebie MKS AZS UMCS Lublin 32:31. Niestety ze zwycięstwa mało kto się cieszył w kieleckiej drużynie, bo groźnie wyglądających kontuzji doznały trzy rozgrywające: Agnieszka Młynarska (staw łokciowy), Honorata Gruszczyńska (kolano) i Dorota Samiczak (kostka). 

Teraz mamy dobre informacje na temat stanu zdrowia kontuzjowanych zawodniczek.

– Urazy Honoraty i Agnieszki nie wymagają na szczęście operacji. Obie mają delikatne uszkodzenia więzadłowe. Będziemy je leczyć zachowawczo. Obie zawodniczki czeka parę tygodni rehabilitacji i powrót do gry. U Honoraty wszystko fajnie się goi, jest już w trakcie fizjoterapii. Ona i Agnieszka w tym tygodniu wejdą również w w kolejny etap rehabilitacji, bardziej intensywny – opowiada Krzysztof Demko, fizjoterapeuta kieleckiej siódemki.

Co z Dorotą Samiczak? – W tym tygodniu będzie miała zdjęty gips i rozpoczniemy rehabilitację – dodaje Demko.

Kiedy Gruszczyńska, Młynarska i Samiczak wrócą do gry?

– Czas pokaże. Nie wróżymy z fusów i nie przewidujemy terminów kiedy będę gotowe. Na pewno nie będziemy ryzykować ich występu na dany mecz. Jak będą zdrowe w 100 proc. to dopiero wtedy wrócą – przyznaje Demko.

Suzuki Korona Handball w następnej kolejce zagra 12 listopada na wyjeździe z PreZero APR Radom.