Skip to main content
wp-content/uploads/2022/09/skh_trening-14.jpg wp-content/uploads/2022/09/skh_trening-14.jpg

Islandka zadebiutuje w Suzuki Koronie Handball

21 września 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/09/skh_trening-14.jpg

Islandka zadebiutuje w Suzuki Koronie Handball

21 września 2022
I Liga Kobiet

21-letnia zawodniczka z Islandii: Agnes Sigurðardóttir, wreszcie będzie mogła zaebiutować w Suzuki Koronie Handball Kielce.

Agnes Sigurðardóttir to dziewczyna Haukura Thrastarsona, zawodnika Łomży Industrii Kielce. Jest ona lewoskrzydłową. Włodarze naszego klubu i trener Paweł Tetelewski byli bardzo zadowoleni z tegoo jak się pokazała na treningach i w sparingach i postanowili podpisać z nią umowę.

– Wreszcie po dwóch tygodniach udało nam się dopełnić wszystkie formalności ze zgłoszeniem zawodniczki do ligi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już w sobotę będzie mogła zadebiutować w rozgrywkach I ligi. Na pewno będzie ważnym elementem naszej. Ona umie grać w piłkę ręczną i ma to coś – dodaje

– To super zawodniczka, widać, że ma papiery. Byłaby najlepiej wyszkoloną technicznie zawodniczką w naszej drużynie. Popisała się piękną wkrętką z zerowego kąta z lewego skrzydła, zdobywając najpiękniejszego gola turnieju. Wszyscy wtedy na hali złapali się za głowy – mówił miesiąc temu trener Paweł Tetelewski.

Będzie ona też próbowana na środku i prawym rozegraniu. – Dużo widzi, ma przegląd sytuacji, rzuca z biodra. Potrafi poradzić sobie na rozegraniu – opowiada Tetelewski.

Agnes Sigurðardóttir zagra w sobotnim meczu ligowym z z SMS-em ZPRP I Płock.