wp-content/uploads/2023/07/Goal-1.png wp-content/uploads/2023/07/Goal-1.png

Julia Łucak wraca do Kielc

25 lipca 2023
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2023/07/Goal-1.png

Julia Łucak wraca do Kielc

25 lipca 2023
I Liga Kobiet

Julia Łucak, wychowanka Suzuki Korony Handball Kielce po czterech latach spędzonych w Płocku, wraca do Kielc.

Julia Łucak ma 19 lat i występuje na pozycji prawoskrzydłowej. Przez ostatnie cztery sezony była uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Najpierw grała w mlodziczkach, a potem przez trzy sezony w pierwszoligowym SMS-ie Płock. W ostatnim sezonie zagrała w 21 meczach, zdobyła 31 gole.

– Julia była kilka lat w Płocku i nabyła piłkarskich szlifów pod okiem płockich, bardzo doświadczonych trenerów [przez ostatnie pół sezonu Krzysztof Kisiel, były zawodnik Orlen Wisły Płock, a wcześniej Artur Piechota – red.]. To leworęczna skrzydłowa, a takich na świecie dużo nie ma. Miała ambicję gry za granicą, ale na razie nie udało jej się tego zrealizować. Zdecydowaliśmy wspólnie, że najbliższy sezon spędzi w Kielcach. Mamy nadzieję, że jej rywalizacja z powracającą po kontuzji Klaudią Wawrzycką będzie bardzo ciekawa – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball Kielce.

– Te cztery lata w Płocku to na pewno dla mnie bardzo duże doświadczenie. Zespół, sztab szkoleniowy były z wyższej półki i co najważniejsze – grałam regularnie – mówi Julia Łucak.

Dlaczego wraca do Kielc? – Chciałam iść do Niemiec, ale nic z tego nie wyszło. Wracam do Kielc, bo tutaj jest moje miasto, tutaj się urodziłam i mam wszystko, co potrzebne do szczęścia. Paweł Tetelewski jest bardzo dobrym trenerem i przy nim mogę się jeszcze dużo nauczyć – dodaje Julia Łucak.

Czy Julia Łucak jest lepsza od brata Jakuba, byłego reprezentanta Polski, kieleckiego wychowanka, który w 2017 roku musiał zakończył karierę z powodu kontuzji – pytamy.

– (Śmiech). Trudne pytanie. Na pewno idę w jego ślady, ale brat jest lepszy ode mnie. Chcę mu dorównać, a kto wie – może kiedyś nawet być lepsza – dodaje Łucak.

W marcu tego roku Łucak została powołana na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski w Szczyrku.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲