Skip to main content
wp-content/uploads/2022/08/korona_handball_beep_test-87.jpg wp-content/uploads/2022/08/korona_handball_beep_test-87.jpg

Korona Handball zaczyna sezon. „Niektóre zawodniczki mają olbrzymi potencjał”

16 września 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/08/korona_handball_beep_test-87.jpg

Korona Handball zaczyna sezon. „Niektóre zawodniczki mają olbrzymi potencjał”

16 września 2022
I Liga Kobiet

Suzuki Korona Handball Kielce rozpoczyna pierwszoligowy sezon. – Po kilku miesiącach będziemy wiedzieć, na co nas stać – mówi trener Paweł Tetelewski.

Nasz zespół w letniej przerwie miał najwięcej zmian w historii klubu. Niestety, po spadku z PGNiG Superligi, drużyna została mocno osłabiona. Odeszło kilka kluczowych zawodniczek – m.in. Magda Więckowska, Marta Rosińska, Magdalena Skowrońska, Wiktoria Gliwińska czy Patrycja Chojnacka.

W drużynie zostały tylko trzy szczypiornistki, które nie mają mniej niż 22 lata: rozgrywające: Agnieszka Młynarska i Honorata Gruszczyńska oraz prawoskrzydłowa Katarzyna Grabarczyk. Dołączyć ma też do nich uniwersalna Islandka Agnes Sigurðardóttir. Może ona pomóc drużynie na lewym skrzydle, swojej optymalnej pozycji, ale również na rozegraniu. Na razie jednak nie pomoże na pewno w pierwszym meczu ligowym. Cały czas są bowiem załatwiane formalności związane z rejestracją zawodniczki do rozgrywek I ligi.

– Na razie wiem, że niektóre młode zawodniczki mają olbrzymi potencjał i w przyszłości mogą być wartościowymi zawodniczkami.  Inne muszą jeszcze ciężko pracować. Sparingi to jednak tylko sparingi i dopiero liga tak naprawdę je zweryfikuje. Cieszymy się, że mamy tak dużo wychowanek w składzie. To przyszłość naszego klubu – dodaje trener Paweł Tetelewski.

Na razie tak naprawdę on sam nie wie, na co stać jego nowy zespół.

– Potrzeba nam przede wszystkim sporo czasu i zgrania. To jest klucz. Dopiero po kilka miesiącach będę wiedział, na co nas stać – dodaje trener Tetelewski. 

W pierwszej kolejce Suzuki Korona Handball Kielce zmierzy się w niedzielę, 18 września z Marcovią Radzymin. W starciu tym powinna już zagrać Honorata Gruszczyńska, która normalnie trenowała z zespołem w tym tygodniu. Do dyspozycji trenera Tetelewskiego cały czas nie będzie też skrzydłowa lub prawa rozgrywająca – Klaudia Wawrzycka.

Początek niedzielnego meczu o godz. 18 w hali przy ul. Krakowskiej.