MAMY AWANS! Brawo, brawo!

20 kwietnia 2024
PGNiG Superliga Kobiet

TAAAAAAK JEEEEEST!!!!! Juniorki młodsze Korony Handball wywalczyły awans do 1/4 finału mistrzostw Polski, czyli grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju.

Korona Handball Kielce bardzo dobrze rozpoczęła turniej. W piątek pokonała zespół SSPR Szczypiorniak Ustka 24:16 (11:6). Po dwóch zwycięstwach innej drużyny – UKPR Agrykola Warszawa, stało się jasne, że jeśli kielczanki wygrają w drugim starciu z zespołem MKS MOS Śląsk Wrocław, to zapewnią sobie awans.

Sobotni pojedynek kielczanek z wrocławiankami był bardzo zacięty. Do przerwy znów nasz zespół dał pokaz gry w obronie. W piątek stracił sześć goli, a teraz jeszcze mniej – pięć! Dzięki temu drużyna Moniki Ciszek po 30 minutach wygrywała 9:5.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. Jeszcze w 36. minucie gospodynie prowadziły aż 12:6 i wydawało się, że nie powinny mieć problemów z wygraną! Wtedy rywalki w ciągu sześciu minuty zdobyły cztery gole z rzędu i wróciły do gry. W 53. minucie kielczanki prowadziły 16:13, ale wtedy straciły trzy bramki z rzędu!

Minutę przed końcem trafiła Zofia Sadowska, ale szybko odpowiedziała Lena Urbaniak i było 17:17. Wtedy jednak zwycięską bramkę zdobyła znów Sadowska. Co ciekawe, dla tej zawodniczki w końcówce były to dwa z trzech goli, które zdobyła w całym meczu.

– Tak jak przewidywałam, to były dla nas trudne mecze i cieszę się, że dziewczyny podjęły walkę. Na treningu, we wtorek urazu kolana doznała Amelka Łagoźna, filar naszej obrony, zawodniczka mająca ogromny wpływ na skuteczną grę zespołu, więc zwycięstwach w tych zawodach bez niej są naszym sukcesem. Oczywiście ogromny wpływ na wynik meczów miała Nina Smelcerz, która zwłaszcza w pojedynku z Wrocławiem wykazała się ogromną dojrzałością, mądrością boiskową i bez niej nie byłoby tego sukcesu. Jesteśmy po raz kolejny w najlepszej ósemce w kraju i to nas bardzo cieszy i jest kolejnym sukcesem – powiedziała trenerka Monika Ciszek.

W niedzielę o godz. 10 MKS MOS Śląsk Wrocław zagra z SSPR Szczypiorniak Ustka, a o godz. 12 pojedynek o pierwsze miejsce w turnieju: Korona Handball Kielce – UKPR Agrykola Warszawa.

Korona Handball Kielce – MKS MOS Śląsk Wrocław 18:17 (9:5)

Korona Handball Kielce: Smelcerz, Rutkowska – Ubysz 5, Sadowska 3, Olesińska 3, Stanek 2, Kiniorska 2, Jarosz 2, Janczarek 1, Jakubowska, Adamczyk, Piwowar,  Zychowicz.

SPONSOR TYTULARNY

SPONSORZY I PARTNERZY:

Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży