Skip to main content
wp-content/uploads/2024/03/cwiercfinal_juniorki_korona-102.jpg wp-content/uploads/2024/03/cwiercfinal_juniorki_korona-102.jpg

Awans juniorek młodszych, ale nieudana pogoń na koniec

21 kwietnia 2024
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2024/03/cwiercfinal_juniorki_korona-102.jpg

Awans juniorek młodszych, ale nieudana pogoń na koniec

21 kwietnia 2024
Drużyny młodzieżowe

Juniorki młodsze Korony Handball porażką zakończyły turniej 1/8 finału mistrzostw Polski, który został rozegrany od piątku do niedzieli w Kielcach. Mimo tego nasz zespół i tak cieszył się z awansu.

Podopieczne Moniki Ciszek przepustkę do najlepszej ósemki w Polsce zapewniły sobie już po sobotnich spotkaniach

Kielczanki odniosły bowiem w hali przy ul. Krakowskiej dwa zwycięstwa – w piątek 24:16 z SSPR Szczypiorniak Ustka i w sobotę 18:17 z MKS MOS Śląsk Wrocław.

W niedzielę Korona Handball zmierzyła się w ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce w turnieju z również mającą komplet punktów na koncie, drużyną UKPR Agrykola Warszawa.

Kielczanki do przerwy przegrywały czterema bramkami. Jeszcze większą stratę miały w 55.  minucie (aż 16:21). Wtedy jednak rozpoczęły szaloną pogoń za rywalkami, zdobyły aż cztery gole z rzędu (Sadowska, Piwowar i dwie Janczarek) i minutę przed końcem było tylko 20:21. Wtedy jednak gola dla ekipy ze stolicy zdobyła Anika Grużewska. W efekcie warszawianki cieszyły się ze zwycięstwa.

To drużyna UKPR Agrykola Warszawa zajęła pierwsze miejsce w turnieju, a Korona Handball Kielce – drugie.

– Zabrakło dziś zmienniczek, które potrafiłyby wziąć ciężar gry na siebie i dały dłuższy odpoczynek podstawowym zawodniczkom. Więcej bramek z pojedynków jeden na jeden powinna też zdobywać Julka Kiniorska, mocniej atakując do bramki – powiedziała po meczu Monika Ciszek, trenerka Korony Handball Kielce.

W jej drużynie najlepszą zawodniczką wybrano bramkarkę Ninę Smelcerz.

Korona Handball Kielce w walce o Final Four zagra w dniach 10-12 maja w Lublinie.

Korona Handball Kielce – UKPR Agrykola Warszawa 20:22 (9:13)

Korona Handball Kielce: Smelcerz, Ciszek, Rutkowska – Sadowska 7, Zychowicz 3, Kiniorska 3, Janczarek 2, Jarosz 2, Ubysz 1, Olesińska 1, Piwowar 1, Prokopoudi, Jakubowska.