Skip to main content
wp-content/uploads/2024/04/P1190456.jpeg wp-content/uploads/2024/04/P1190456.jpeg

Młodzi dorośli działają w Kielcach

14 kwietnia 2024
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2024/04/P1190456.jpeg

Młodzi dorośli działają w Kielcach

14 kwietnia 2024
Drużyny młodzieżowe

Niewystarczająca edukacja prozawodowa, brak wiedzy dotyczącej przebiegu studiów oraz nieznajomość realiów zawodowych, sprawia, że wybór ścieżki kariery, jest często emocjonalny i nieświadomy. Brak wsparcia ze strony dorosłych, przy jednocześnie odczuwalnej presji społecznej jest powodem utraty wiary w słuszność podjętej decyzji, co w konsekwencji budzi niepokój o przyszłość, wywołuje lęki i stany depresyjne. Zapobiegnięcie temu, stało się celem projektu- ,,Młodzi dorośli”. 

Uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach realizują wywiady z przedstawicielami różnych zawodów, umieszczają krótkie treści informacyjne na w social mediach.
– Przeprowadziliśmy konferencję o nazwie ,,Krok w dorosłość”, która odbyła się 15.03.2024r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Składała się ona z bloku poświęconego ósmoklasistom, dotyczącego wyboru profilu w liceum, jak również z dwóch bloków dedykowanych licealistom odnośnie rekrutacji na studia w Polsce i za granicą – dodaje liderka projektu, Ola Chwalińska.
Na konferencji wystąpili: Pani Joanna Blicharska – nauczycielka doradztwa zawodowego, Pani Ewa Sęk – studentka Wrocławskiego AWF, Pani Paulina Dolęga – nauczycielka akademicka na Politechnice Świętokrzyskiej, Michalina Maciejczyk – uczennica profilu IB, Julia Kałużna – mentorka ,,Your Path Academy”.

TUTAJ możecie śledzić działalność uczniów zaangażowanych w projekt.