Skip to main content
wp-content/uploads/2023/12/k-kadra2.jpg wp-content/uploads/2023/12/k-kadra2.jpg

Młodziczki najlepsze w turnieju w Kielcach

4 grudnia 2023
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2023/12/k-kadra2.jpg

Młodziczki najlepsze w turnieju w Kielcach

4 grudnia 2023
Drużyny młodzieżowe

Młodziczki Korony Handball bardzo dobrze spisały się w turnieju rozegranym w Kielcach. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce.

Korona Handball od piątku do niedzieli grała w XIII Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Kielce.

Podopieczne Marty Rosińskiej zagrały w turnieju sześć spotkań. Pokonały dwa razy Cracovię 18:11 i 15:9, wygrały 11:10 i zremisowały 11:11 z UKS SMS Wybicki Kielce I. Natomiast z kadrą województwa łódzkiego najpierw przegrały 12:14, a w rewanżu wygrały 13:6.

Takie wyniki sprawiły, że Korona Handball zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Najlepszą zawodniczką kieleckiego zespołu była środkowa rozgrywająca Emilia Żelazny, a najskuteczniejsza w całym turnieju została prawa rozgrywająca Blanka Adamczyk.

– Jestem bardzo zadowolona i dumna z postawy swoich zawodniczek, przede wszystkim w obronie. Z meczu na mecz grały coraz lepiej. Mimo dużych zmian personalnych w składzie, dziewczyny potrafią się porozumieć i coraz lepiej się dogadują. To bardzo mnie cieszy, bo zależy mi na tym, by cała drużyna była zaangażowana w trudnych momentach meczu. Nie pojedyncze jednostki, a każda zawodniczka ze składu. Bardzo cieszą mnie też wyróżnienia, bo jest to nagroda za pracę, którą się włożyło, ale oczywiście należy zaznaczyć, że zawsze jest to praca całej drużyny – powiedziała trenerka Marta Rosińska.